Kreş eksikliği, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının iş hayatı ile aile yaşamlarını dengeleme zorluğu yaşadıkları temel sorunlardan biridir. Bu zorluğa çözüm bulmak amacıyla Sağlık-Sen, "Kreş" projelerini hayata geçirme kararı aldı. Projenin hayata geçirilmesi planlanan iller arasında bulunan kreşlerle ilgili olarak Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, açıklamalarda bulundu.

“Göreve Geldiğimiz Günden Beri Eser Sendikacılığı Dedik”

Göreve geldikleri günden itibaren birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Doğan, “Göreve geldiğimiz günden beri ‘eser sendikacılığı’ dedik, ‘hizmet sendikacılığı’ dedik ve bu yönde sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek somut adımlar attık. Sağlık-Sen Otel, Sağlık-Sen Taksi, Etüt Merkezi, SİMER’den sonra şimdi de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının en önemli sorunları arasında yer alan kreş problemini ortadan kaldırmak için ‘Sağlık-Sen Kreş’ projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

Sendikalar Enflasyon Farkının Aylık Ödenmesini İstiyor Sendikalar Enflasyon Farkının Aylık Ödenmesini İstiyor

“Yakın Tarihte Sağlık-Sen Kreş Tabelalarımızı Göreceğiz”

Doğan, önümüzdeki günlerde kreşlerin açılacağının müjdesini vererek, “Yakın tarihte illerimizde Sağlık-Sen Kreş tabelalarımızı göreceğiz. Böylece sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın bir sorununu daha ortadan kaldırmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.