Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan ve Mustafa Irgatoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen görüşme, bir dizi konuda çözüm odaklı taleplerin ele alındığı bir platform sunarken, Sağlık-Sen'in hazırladığı 'Üniversitelerde Görev Yapan Sağlık Çalışanları İçin Taleplerimiz' raporu da detaylı bir şekilde paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı'nda gerçekleşen görüşmede Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan, üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personelinin karşılaştığı sorunları dile getirerek, çözüm önerilerini Genel Müdür Bilal Şentürk ile paylaştı.

Sağlık Hizmetlerinde Memnuniyet Oranı Yüzde 65.6’ya Düştü! Sağlık Hizmetlerinde Memnuniyet Oranı Yüzde 65.6’ya Düştü!

YER DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA ÖNERİLERDE BULUNULDU

Sağlık-Sen'in üniversite hastanelerinde görevli memurların yer değişikliği hakkı için talep toplama platformu kurduğunu kaydeden Doğan, platformla ilgili bilgi verdi. Üniversitelerde görev yapanların yer değişikliği konusunda önemli sorunlar yaşadığını dile getiren Doğan, bu konuda Cumhurbaşkanlığı'nın çalışma yapmasını talep etti. Doğan ayrıca, yer değişikliğinin yapılabilmesi için önerilerini sıraladı.

Görüşmede gündeme gelen önemli bir konu da yardımcı hizmetler sınıfında görev yapanların genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi oldu. Bu konunun da yıllardır çözüm beklediğine dikkat çeken Doğan, yardımcı hizmetler sınıfında görev yapanların genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesiyle sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını söyledi.

İSTİHDAM GÜNDEME GELDİ

Sağlıkta iş yükünün fazlalığına dikkat çeken Doğan, istihdamın artırılmasının gerekliliğini vurguladı. Bu durumun hem vatandaş hem de sağlık çalışanları açısından önem arz ettiğini kaydeden Doğan, en kısa sürede alım ilanının yayınlanmasını istedi. Genel Müdür Şentürk de konulara yönelik ilgili kurumlarla çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

Editör: Serap