Tıbbi Sekreter Behiye Tokmak Vefat Etti! Tıbbi Sekreter Behiye Tokmak Vefat Etti!

Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde görevli Uzman Doktor Mehmet Karadayı, ameliyatını gerçekleştirdiği hastayı üroloji servisinde muayene ettikten sonra, odadan çıkarken bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı. Olaya tanıklık eden sağlık personeli de bu saldırıdan nasibini aldı.

İlgili makamlar hızla devreye girerek, saldırının sorumlularını belirlemeye başladı. Gözaltına alınan bir şüpheli ile işbirliği içinde bir diğer kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Doktor Karadayı, aldığı darbeler sonucu yaralandı, ancak hastanede yapılan tedavisi sonrasında taburcu edildi.

İl Sağlık Müdürü Muhammet Bulut, kurumun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırı dolayısıyla Uzman Doktor Mehmet Karadayı ile görüşüp "geçmiş olsun" dileklerini sunduğunu aktardı.

Amacı insanlığa hizmet olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği ve sonuna kadar mücadele edilmesi gereken bir sorun olduğunu vurgulayan Bulut, şunları kaydetti:

"Zaman mefhumu gözetmeden halkımızın sağlığı için gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza böyle saldırılar yapılması kabul edilebilir değildir. Bu tür çirkin saldırıları gerçekleştirenlerin adalet karşısında en ağır cezayı almaları için soruşturma kurumumuzca da yakinen takip edilecektir. Yaşanan olayı bir kez daha kınıyor, olayda saldırıya maruz kalan hekimimize ve sağlık çalışanlarımıza 'geçmiş olsun' dileklerimizi iletiyorum."