Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan "Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Uygulaması (KABEV)" projesi kapsamında enerji verimliliği çalışmalarını hayata geçiriyor. 

Bu proje, enerji tüketiminin azaltılması ve kamu kaynaklı cari açığın düşürülmesi amacıyla planlanmıştır. Ancak, bu çalışmaların uygulanacağı ALKÜ EAH hastanesinin personel otoparkına güneş panelleriyle dolu bir çatı yapılması gerektiği için otopark kapatıldı.

Hastane personeli, otoparkın kapatılması nedeniyle günlük yaşamlarının olumsuz etkilendiğini ve park sorununun arttığını dile getirdi.

“GEÇİCİ BİR ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

Yapımına başlanan güneş panelli çatı kapsamında kapanan otopark yüzünden ise hastane personeli mağdur oldu. Otoparkın kapatılmasıyla araçlarını çevre bölgelere koyarak trafik akışını sıkıntıya sokmak zorunda kalan personeller “Otoparka yapılacak olan projeyi destekliyoruz. Üstü kapalı, enerji tasarrufu sağlayacak bir otopark çatısı hepimizin işine gelir. Ancak çalışma bitene dek bizlere bir çözüm üretilmesini istiyoruz” dediler.