Kayseri Genelinde Geçici Görevlendirmelerin Tamamı İptal Edildi!

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde geçici görevle çalışan tüm sağlık çalışanlarının görevlendirmelerinin iptal edildiği iddia edildi.

Kayseri Genelinde Geçici Görevlendirmelerin Tamamı İptal Edildi!

TIKLAYIN

İl, lçe Sağlık Müdürlükleri ve 112 Başhekimlikleri'ne başvuru alınmadan ve her sene başında bir yıl olarak uzatılan geçici görevlendirmelere personelin aidiyet, motivasyon duygusunu olumsuz yönde etkileyen en önemli  faktörlerden biri olarak görülmektedir. PDC doluluk oranı tam olan İl, ilçe Sağlık Müdürlükleri ve 112 Başhekimlikleri'ne yapılan gecici görevlendirme nedeni ile sahada çalışan personel daha fazla mesaiye gelmek zorunda kalmasının yanında iş yükünün artmasına sebep olmaktadır. Fazla mesai ücreti ödenmesi nedeni ilede TGAP faaliyetleri dogrultusunda tasarrufun konuşulduğu sağlık sisteminde personel arasında konuşulan en büyük kamu zararı olarak görülmektedir. 

Sağlık Bakanlığı'nın resmi yazısı sonrasında, Tokat İl Sağlık Müdürlüğü, 66 sağlık personeli, 13 sürekli işçi statüsünden çalışan 79 personelin geçici görevlendirmelerini 2018 yılı Temmuz ayında iptal etmişti. Kayseri Türk Sağlık Sen' İn başvurusu sonrasında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü 02.01.2020 tarihinden itibaren  İl, ilçe Sağlık Müdürlükleri ve 112 Başhekimliklerine yapılan geçici görevlendirmeleri iptal etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 07:56

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı urfa
sağlıkçı urfa - 6 ay Önce

Lütfen haber yapın. Urfa İl Sağlık Müdürlüğünde mevcut personelin %50-60'ı geçici görevlendirme ile duruyur. Daha acı tarafı şu ki bir çok personelin kadrosu hastanede olup maaş, döner, performanslarını hastaneden almaktalar. Özellikle Satınalma Birimi özerk durumda ve çalışanlarının hemen hemen hepsinin kadroları hastanede ve performans vs. hastaneden almaktalar.

SAG37
SAG37 - 7 ay Önce

KASTAMONU SENDE DUY

Dr Who
Dr Who - 6 ay Önce

umarım haber dogrudur

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------