Bakanlık El Antiseptiği Hazırlama Kılavuzu Yayınladı!

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tüm sağlık tesislerinde ihtiyaç halinde majistral olarak el antiseptiği hazırlanması, kullanıma sunulması ve saklanması üzere kılavuz yayınladı.

Bakanlık El Antiseptiği Hazırlama Kılavuzu Yayınladı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Korona virüs (COVID-19) pandemisi sebebiyle el hijyeninin sağlanması ve bulaşın önlenmesi amacıyla el antiseptiği kullanımı önerilmektedir. DSÖ, el antiseptiği hazırlanmasına ilişkin majistral formülleri rehber yayımlayarak kullanıma sunmuştur.

TIKLAYIN

Bu kılavuz Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğüne bağlı tüm sağlık tesislerinde ihtiyaç halinde majistral olarak el antiseptiği hazırlanması, kullanıma sunulması ve saklanması üzere düzenlenmiştir. Kılavuzda belirtilen formüller sağlık tesislerimizde acil durumlarda hastane eczacıları tarafından ve/veya gözetiminde personel tarafından hazırlanabilecektir.

Majistral El Antiseptiği hazırlama kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KILAVUZU İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 23:54

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------