2021 Eylül - Ekim Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

2021 Eylül - Ekim ayları için Sağlık Bakanlığı'nın alt bölge hizmet grubu tablosu dün itibariyle yayımlandı. Bölge hizmet grupları tablosu aracılığıyla sağlık personelinin alt bölge tayini başta olmak üzere mazeret tayinlerinin yapıldığı biliniyor. 2021 Eylül - Ekim dönemi Bölge Hizmet Grupları Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından 11 Eylül 2021 tarihinde güncellenerek yayına verildi.

Sağlık Bakanlığı 13.09.2021, 00:10 13.09.2021, 09:03 Güler Sağlam
2021 Eylül - Ekim Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

2021 Eylül - Ekim Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları Planlama Dairesi Başkanlığı tarafından Eylül - Ekim 2021 dönemini kapsayacak olan bölge hizmet grupları Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Web sitesinde 11 Eylül tarihinde yayına verildi. Bilindiği üzere yılın tek aylarında (Ocak - Mart - Mayıs - Temmuz -Eylül ve Kasım aylarında) bölge hizmet grupları yayınlanmaktadır. Yayınlanan tabloların güncellenmiş haline haber detayımızdan ulaşabilirsiniz. 

Atama ve yer değiştirme yönetmeliğine istinaden güncellenerek alt bölge tayinleri ile mazeret tayinlerinde (Can güvenliği, aile birliği ve sağlık mazereti) sağlık personelinin atamalarında kullanılan Bölge Hizmet Grupları güncellenerek 11.09.2021 tarihi itibariyle Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sitesinden duyuruldu.

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 

İŞTE Eylül - Ekim 2021 DÖNEMİ BÖLGE HİZMET GRUPLARI

(Unvanı Ebe, hemşire, att vb branşlarda olanların bölge hizmet grupları aşağıda yer alan Ataması Sınav Yoluyla Yapanların Bölge Hizmet Grupları başlığında yer almaktadır.

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TWİTTER SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

ALT BÖLGE TAYİNİ NEDİR?

Alt bölge tayini yönetmeliğin 26. maddesinde düzenlenmiştir.

İlgililerin talebi halinde;

 # Aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere;

 # D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere,

PDC'nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir. Bu atamalara alt bölge tayini denmektedir.

2021 Temmuz - Ağustos Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı! haberi için tıklayınız

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Ömer 3 gün önce
bu siteyi anlamak mümkün değil. Hiçbir haberde eczacıyla ilgili veriler ulaşamıyoruz.
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?