Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Alımında 1. Alım Sayısı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı’nın 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımının detayları belli olmaya devam ediyor. Müjdeli haberi Bakan Dr. Fahrettin Koca vermişti. 2019 Aralık ayında başlanacak alım takviminde Sağlık Bakanlığı hangi branşlara kaç kişilik sağlık personeli alımı yapacağı da netlik kazanmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Alımında 1. Alım Sayısı Belli Oldu!

Sağlık Bakanlığı 17.689 personel alımında 1. alımda 8.900 kişi, 2. alımda da (en geç 2 ay içerisinde ) 8.789 kişinin alımının yapılacağı kulis bilgisine ulaştık. Branş bazında dağılım sayılarının an itibariyle netleşmediği bilgisi de saglikpersonelihaber.net sitemize ulaşmış durumda.

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

TIKLAYIN

7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere, psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapılacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU NASIL TEMİN EDİLİR?

Duyurular, Sağlık Bakanlığı’nın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin (//www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip personel alımları başvuruları aralık ve şubat aylarında iki dönem şeklinde olacaktır.

Başvuru şartları ve branşlara göre adaylardan istenilen özel koşullar, önümüzde ki günlerde yayınlanacak başvuru kılavuzunda yer alacaktır.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 17:39

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sanane
sanane - 3 gün Önce

peki ne kadar tekniker

Tekniker
Tekniker - 3 gün Önce

Kaç tekniker alınacak

atanamayan
atanamayan - 3 gün Önce

tarih belli mi

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERİ
BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERİ - 3 gün Önce

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERLERİ KPSS İLE ALIM BEKLİYOR

Att Adayı
Att Adayı - 3 gün Önce

Kaç tanesi acil tıp teknisyeni?

att112
att112 @Att Adayı - 2 gün Önce

606

SIRADAKİ HABER