17 Bin 689 Kişilik Alımda Lise Hemşire Alınmayacak!

Sağlık Bakanlığının Ekim ayı ortalarında ilana çıkması beklenen 17 bin 689 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımında lise mezunu hemşire branşında alım yapmayacağı öğrenildi.

Personel Alımı 09.10.2019, 19:34 14.10.2019, 15:24 Güler Sağlam
17 Bin 689 Kişilik Alımda Lise Hemşire Alınmayacak!

SON DAKİKA! ORTAÖĞRETİM MEZUNU hemşire Alınmaması Bakan Koca'ya soruldu! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın lise mezunu hemşire alımına karşı olduğunu, lisans mezunu hemşire alımı yapılması gerektiği konusunda ki talimatları üzerine 17 bin 689 kişilik alım içerisinde hemşire unvanında yapılacak alım sayılarında lise hemşire alımı 9 ekim 2019 itibariyle düşünülmüyor. 

Önümüzdeki günlerde bu konuda Bakan Fahrettin Koca’nın fikrinde değişiklik olur mu bilemiyoruz ancak binlerce kişiyi ilgilendiren alım haberini ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik. Bir çok kişinin eleştiri getireceği bu konuda tamamen edindiğimiz bilgiyi haber olarak paylaştığımız gerçeği unutulmamalıdır.

Sosyal Medya hesaplarımıza gelen yüzlerce soruda, ziyaretçilerimiz bir süredir personel alımı konusunda haber yapmamamız nedeniyle bizlerle endişelerini paylaştılar. Alımlarla ilgili haber kaynaklarımızdan güvenilir bilgi edindiğimiz de bu haberde olduğu gibi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (68)
Ortaöğretim hemşire 1 yıl önce
Yani ilk alımda 1835 olup ikinci alımda 0 olma ihtimali saçma değilmi bu haberde biraz saçmalık var kusura bakmayın
Bilgin Kişi 1 yıl önce
Arkadaslar bu yazi kesinlikle YALANDİR. T.C. Saglik Bakanliginin gundeminde boyle bi konu yoktur. Resmi sitesinde de boyle bir haber paylasilmamistir. Lise hemsiresine hayat hakki tanimayan bu yazi tamamen bu bekleyis surecinde koalisyon yaratmaya calisanlarin isidir. Oyuna gelmemeli ve sagduyulu yaklasilmalidir. Kamuoyuna Saygiyla duyrulur.
Hemşire 1 yıl önce
Nurse Men denilen dangalak lağımı senini gibi kazmalar temizler , dangalak eğitilmemiş hıyar. Liseliler ne kadar boş bir insan olduklarını şimdi daha iyi görebiliyorum.
Hemşire 1 yıl önce
Yazılanlar işine gelmeyince hemen yalandır diye yapıştır sizi aptal liseliler sizi
Bilgin kisi 1 yıl önce
Cakal oglu cakal adam dogru duzgun bi sey yazmis,fikrinide kamuoyuna saygiyla paylasmis. Babanla alay edip babana gül
SABRİ REYİZ 1 yıl önce
Kamuoyuna saygı ile duyrulur:)) Üst düzey yetklimiz açıklama yaptı...AHAHA
Orthemşire 1 yıl önce
Lisans mezunuyum diyen hemşire adayları 60 puanla atanmayı içinize nasıl sindirebiliyorsunuz. Aslında 75 puanın altında alanlar başvuru dahi yapmaması gerekiyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Kan almayı damar yolu açmayı öğrendiğiniz pırıl pırıl ortaöğretim hemşireler 85 ile atanamıyor. Çok yazık. Allahtan Reis var, mayıs iftar konuşmasını iyi izleyin. Bu asparagaz habere itibar etmeyin. Bir babanın sesi. Alınacak sayı 2035
Lisanshemşire 1 yıl önce
Dört sene ünv. oku sende 60 la atan o zaman burada dert yanacağına.
muzaffer 1 yıl önce
Ortaöğretim kpss ile lisans kpss bir değil. ortaöğretim kpssden 95 alan birisi lisans kpss'den ancak 65 alabilir. ortaöğretim kpss'deki sorular ilkokul çocuğunun çözeceği seviyede.
Lisans Hemşire Erhan 1 yıl önce
Kpss sınavı ile hemşirelik becerilerinin ne alakası var , sizin derdiniz başka ama lise hemşiresi olduğunuz için konuyu bağlamamışsınız. Lisans şart
Uzm. Hemşire 1 yıl önce
Hemşirelik mesleği şakaya gelecek bir meslek değil olması gerekende bu. ayrıca üzgünüm kpss meslekteki başarıyı ölçen bir sınav değil
Bol kıvrımlı beyin 1 yıl önce
Kpss puanıyla hemşirelik becerileri arasında nasıl bir bağlantı kurdun merak ediyorum. Kpss, hemşirelik bilgi düzeyini ölçen bir sınav değil. Meseleniz gerçekten insan hayatıysa ve bu mesleğin şakaya gelmeyeceğini düşünüyorsanız lisans eğitiminin önemini bir daha düşünün derim. Saygılar...
Hemşire bey 1 yıl önce
Hadi insAllah
Lise mezunlarina örgün lisans eğitimi teşvik edilmeli
Hemşirelik artık tamamen örgün lisans eğitimi ile mezun vermeye odaklanmalı
Ne lise ataması ne uzaktan lisans tamamlama olmali
Esra 1 yıl önce
Tamamen saçmalık. Eğer kesin doğru bir haber ise kaynağınızı da net bir şekilde belirterek haber yapın. Yıllardır bu alımları bekleyenler var. İnsanlar hayallerini hayatlarını şekillendiriyor sizin yaptığınız haberlere bakarak!
Ortaogretim hemsiresi 1 yıl önce
Boyle bir haksizlik kabul edilemez ve etmiyoruzda.. bunca yilin emegini cope atamazlar haksizlik bu hakimizi helal etmiyoruzz.... versin gerisini siz hasabi aalaha verin sayin bakanim... lise hemsire okullarini kapataydiz boyle bir imkan vermeyeydiniz bizlere.. verdiniz simdide silip atamazsiniz... hak degil bu... kimse lutfen ADALET......
Hemş. 1 yıl önce
Bence siz kendinizi bu kadar üstte görmeyin çünkü annem ilkokul mezunu tansiyonu da ölçebiliyor enjeksiyonu da yapabiliyor. Bunlar bilgi değil beceri gerektiren şeyler ki zaten bir aylık bir zamanda bile alışılıyor. Ayrıca sağlık meslek lisesi öğrencileri de doğuştan öğrenmiyor aynı hataları yapabiliyor. Lisans eğitiminde zaten öğretim görevlileri bilgi ve araştırmaya ağırlık verirler sürekli makale okuturlar.
Melek 1 yıl önce
4 5 sene üni ye gidenlerin emeği nolcak diyen arkadaşlar zaten her atamada 5 ya da 6 bin kişi gidiyorsunuz bu sizdeki mantık nedir anlamıyorum istiyorsunuz ki hiç kpss olmadan atanalim ortaogretimleri istemiyosunuz ama bu kabullenmeniz gereken bi gerçek alsınlar almasınlar biz zamanında 2 sene boyunca yaz tatili kış tatili demeden her gün staja giderken pratik yaparken siz bikac ay gelip onda da sadece konu araştırıp gidiyodunuz bana gelip tansiyonu nasıl olcuyosun diye soran üniversiteli hemşire tanıyorum ben ekg cekmeyi bile bilmeyen kendinizi bu kadar üstte görmeniz rezillik bizden 1000 kisi aliyosa sizden 6 bin kişi aliyo daha 60 da alıp atanamıyosanız sorun sizden kaynaklı oturup bi düşünmenizi rica ediyorum
Hemş. 1 yıl önce
-bunca yilin emegini cope atamazlar - evet çok emek verdiniz İlköğretim den hemşire olmalıydınız.. 4-5 yıl üniversite okuyanlar hakkınızı nasıl ödeyecek :))
Lisans hemş. 1 yıl önce
Bunca yılın emeği derken!!. Üniversitede hemşirelik bölümleri varken sağlık mesleğe gitmeseydiniz tek akıllı siz misiniz? Adalet asıl şimdi yerini bulmaya başladı.
Ortaöğretim Hemşire 1 yıl önce
Lisans-Ortaöğretim hemşireleri birbirine düşürmek için yapılmış olduğu apaçık olan yalan bir haberden başka bir şey değil.
Asdfgh 1 yıl önce
Bu sayfanın söyledikleri genelde doğru çıkıyor. Anca umarım bu sefer yanılır. Umarım yanılır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?