17 Bin 689 Kişilik Alımda Lise Hemşire Alınmayacak!

Sağlık Bakanlığının Ekim ayı ortalarında ilana çıkması beklenen 17 bin 689 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımında lise mezunu hemşire branşında alım yapmayacağı öğrenildi.

17 Bin 689 Kişilik Alımda Lise Hemşire Alınmayacak!

SON DAKİKA! ORTAÖĞRETİM MEZUNU hemşire Alınmaması Bakan Koca'ya soruldu! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgilere göre, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın lise mezunu hemşire alımına karşı olduğunu, lisans mezunu hemşire alımı yapılması gerektiği konusunda ki talimatları üzerine 17 bin 689 kişilik alım içerisinde hemşire unvanında yapılacak alım sayılarında lise hemşire alımı 9 ekim 2019 itibariyle düşünülmüyor. 

Önümüzdeki günlerde bu konuda Bakan Fahrettin Koca’nın fikrinde değişiklik olur mu bilemiyoruz ancak binlerce kişiyi ilgilendiren alım haberini ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik. Bir çok kişinin eleştiri getireceği bu konuda tamamen edindiğimiz bilgiyi haber olarak paylaştığımız gerçeği unutulmamalıdır.

Sosyal Medya hesaplarımıza gelen yüzlerce soruda, ziyaretçilerimiz bir süredir personel alımı konusunda haber yapmamamız nedeniyle bizlerle endişelerini paylaştılar. Alımlarla ilgili haber kaynaklarımızdan güvenilir bilgi edindiğimiz de bu haberde olduğu gibi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 15:24

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ortaöğretim hemşire
Ortaöğretim hemşire - 10 ay Önce

Yani ilk alımda 1835 olup ikinci alımda 0 olma ihtimali saçma değilmi bu haberde biraz saçmalık var kusura bakmayın

Orthemşire
Orthemşire - 10 ay Önce

Lisans mezunuyum diyen hemşire adayları 60 puanla atanmayı içinize nasıl sindirebiliyorsunuz. Aslında 75 puanın altında alanlar başvuru dahi yapmaması gerekiyor. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Kan almayı damar yolu açmayı öğrendiğiniz pırıl pırıl ortaöğretim hemşireler 85 ile atanamıyor. Çok yazık. Allahtan Reis var, mayıs iftar konuşmasını iyi izleyin. Bu asparagaz habere itibar etmeyin. Bir babanın sesi. Alınacak sayı 2035

Lisanshemşire
Lisanshemşire @Orthemşire - 10 ay Önce

Dört sene ünv. oku sende 60 la atan o zaman burada dert yanacağına.

muzaffer
muzaffer @Orthemşire - 10 ay Önce

Ortaöğretim kpss ile lisans kpss bir değil. ortaöğretim kpssden 95 alan birisi lisans kpss'den ancak 65 alabilir. ortaöğretim kpss'deki sorular ilkokul çocuğunun çözeceği seviyede.

Lisans Hemşire Erhan
Lisans Hemşire Erhan @Orthemşire - 10 ay Önce

Kpss sınavı ile hemşirelik becerilerinin ne alakası var , sizin derdiniz başka ama lise hemşiresi olduğunuz için konuyu bağlamamışsınız. Lisans şart

Uzm. Hemşire
Uzm. Hemşire @Orthemşire - 10 ay Önce

Hemşirelik mesleği şakaya gelecek bir meslek değil olması gerekende bu. ayrıca üzgünüm kpss meslekteki başarıyı ölçen bir sınav değil

Bol kıvrımlı beyin
Bol kıvrımlı beyin @Orthemşire - 10 ay Önce

Kpss puanıyla hemşirelik becerileri arasında nasıl bir bağlantı kurdun merak ediyorum. Kpss, hemşirelik bilgi düzeyini ölçen bir sınav değil. Meseleniz gerçekten insan hayatıysa ve bu mesleğin şakaya gelmeyeceğini düşünüyorsanız lisans eğitiminin önemini bir daha düşünün derim. Saygılar...

Bilgin Kişi
Bilgin Kişi - 10 ay Önce

Arkadaslar bu yazi kesinlikle YALANDİR. T.C. Saglik Bakanliginin gundeminde boyle bi konu yoktur. Resmi sitesinde de boyle bir haber paylasilmamistir. Lise hemsiresine hayat hakki tanimayan bu yazi tamamen bu bekleyis surecinde koalisyon yaratmaya calisanlarin isidir. Oyuna gelmemeli ve sagduyulu yaklasilmalidir. Kamuoyuna Saygiyla duyrulur.

Hemşire
Hemşire @Bilgin Kişi - 10 ay Önce

Nurse Men denilen dangalak lağımı senini gibi kazmalar temizler , dangalak eğitilmemiş hıyar. Liseliler ne kadar boş bir insan olduklarını şimdi daha iyi görebiliyorum.

Hemşire
Hemşire @Bilgin Kişi - 10 ay Önce

Yazılanlar işine gelmeyince hemen yalandır diye yapıştır sizi aptal liseliler sizi

Bilgin kisi
Bilgin kisi @Bilgin Kişi - 10 ay Önce

Cakal oglu cakal adam dogru duzgun bi sey yazmis,fikrinide kamuoyuna saygiyla paylasmis. Babanla alay edip babana gül

SABRİ REYİZ
SABRİ REYİZ @Bilgin Kişi - 10 ay Önce

Kamuoyuna saygı ile duyrulur:)) Üst düzey yetklimiz açıklama yaptı...AHAHA

Hemşire bey
Hemşire bey - 10 ay Önce

Hadi insAllah
Lise mezunlarina örgün lisans eğitimi teşvik edilmeli
Hemşirelik artık tamamen örgün lisans eğitimi ile mezun vermeye odaklanmalı
Ne lise ataması ne uzaktan lisans tamamlama olmali

Esra
Esra - 10 ay Önce

Tamamen saçmalık. Eğer kesin doğru bir haber ise kaynağınızı da net bir şekilde belirterek haber yapın. Yıllardır bu alımları bekleyenler var. İnsanlar hayallerini hayatlarını şekillendiriyor sizin yaptığınız haberlere bakarak!

Ortaogretim hemsiresi
Ortaogretim hemsiresi - 10 ay Önce

Boyle bir haksizlik kabul edilemez ve etmiyoruzda.. bunca yilin emegini cope atamazlar haksizlik bu hakimizi helal etmiyoruzz.... versin gerisini siz hasabi aalaha verin sayin bakanim... lise hemsire okullarini kapataydiz boyle bir imkan vermeyeydiniz bizlere.. verdiniz simdide silip atamazsiniz... hak degil bu... kimse lutfen ADALET......

Hemş.
Hemş. @Ortaogretim hemsiresi - 10 ay Önce

Bence siz kendinizi bu kadar üstte görmeyin çünkü annem ilkokul mezunu tansiyonu da ölçebiliyor enjeksiyonu da yapabiliyor. Bunlar bilgi değil beceri gerektiren şeyler ki zaten bir aylık bir zamanda bile alışılıyor. Ayrıca sağlık meslek lisesi öğrencileri de doğuştan öğrenmiyor aynı hataları yapabiliyor. Lisans eğitiminde zaten öğretim görevlileri bilgi ve araştırmaya ağırlık verirler sürekli makale okuturlar.

Melek
Melek @Ortaogretim hemsiresi - 10 ay Önce

4 5 sene üni ye gidenlerin emeği nolcak diyen arkadaşlar zaten her atamada 5 ya da 6 bin kişi gidiyorsunuz bu sizdeki mantık nedir anlamıyorum istiyorsunuz ki hiç kpss olmadan atanalim ortaogretimleri istemiyosunuz ama bu kabullenmeniz gereken bi gerçek alsınlar almasınlar biz zamanında 2 sene boyunca yaz tatili kış tatili demeden her gün staja giderken pratik yaparken siz bikac ay gelip onda da sadece konu araştırıp gidiyodunuz bana gelip tansiyonu nasıl olcuyosun diye soran üniversiteli hemşire tanıyorum ben ekg cekmeyi bile bilmeyen kendinizi bu kadar üstte görmeniz rezillik bizden 1000 kisi aliyosa sizden 6 bin kişi aliyo daha 60 da alıp atanamıyosanız sorun sizden kaynaklı oturup bi düşünmenizi rica ediyorum

Hemş.
Hemş. @Ortaogretim hemsiresi - 10 ay Önce

-bunca yilin emegini cope atamazlar - evet çok emek verdiniz İlköğretim den hemşire olmalıydınız.. 4-5 yıl üniversite okuyanlar hakkınızı nasıl ödeyecek :))

Lisans hemş.
Lisans hemş. @Ortaogretim hemsiresi - 10 ay Önce

Bunca yılın emeği derken!!. Üniversitede hemşirelik bölümleri varken sağlık mesleğe gitmeseydiniz tek akıllı siz misiniz? Adalet asıl şimdi yerini bulmaya başladı.

Ortaöğretim Hemşire
Ortaöğretim Hemşire - 10 ay Önce

Lisans-Ortaöğretim hemşireleri birbirine düşürmek için yapılmış olduğu apaçık olan yalan bir haberden başka bir şey değil.

Asdfgh
Asdfgh - 10 ay Önce

Bu sayfanın söyledikleri genelde doğru çıkıyor. Anca umarım bu sefer yanılır. Umarım yanılır.


SIRADAKİ HABER