Yerel seçimlerde Ak Parti’nin yaşadığı hezimetin ardından Ak Parti MYK toplantısında seçim sonuçları ele alındı.

"KİBİR ABİDELERİNİ TEMİZLEYECEĞİZ"

Sağlık Bakanlığı Yayımladığı Genelgesine Kendisi Uygulamıyor! Sağlık Bakanlığı Yayımladığı Genelgesine Kendisi Uygulamıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “kibir abidileri partiden temizlenecek, hatası olan hatasının bedelini ödeyecek, kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak” şeklinde sert çıktığı ifade ediliyor.

"ÖNCE KENDİMİZE BAKACAĞIZ"

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MYK üyelerine yönelik eleştirilerde bulunduğu ve sert bir giriş konuşması yaptığı bildirildi. Erdoğan'ın, "Kimsenin gözünün yaşına bakılmayacağını" vurgulayarak, "Çalışacağız, analiz edeceğiz, nerede ne yanlışımız var; ben dahil dönüp önce kendimize bakacağız" şeklinde konuştuğu ifade edildi.

"ANKARA MEMUR ŞEHRİ AMA KAYBETTİK"

31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan oy kayıplarının ele alındığı toplantıda, Erdoğan'ın "Kibir abideleri partiden temizlenecek. Hatası olan hatasının bedelini ödeyecek" şeklinde sert bir tutum sergilediği belirtildi. Toplantıda söz alan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise,

Ankara memur şehri. Memura zam verdik, yine kaybedildi. Emeklinin gelirini üç kat artırdık. Şehre ve bölgeye göre farklı sebepler var. Önce enflasyonu düşürmeliyiz

ifadelerini kullandığı kaydedildi.

"ÖNCELİK ENFLASYONU DÜŞÜRMEK OLMALI"

Öte yandan MYK toplantısında söz alan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in ise Ankara ilini örnek göstererek memura zam verdiklerini, Ankara’nın bir memur şehri olduğunu ancak yine kaybedildiğini, emeklinin gelirini ise 3 kat arttırdıklarını, seçim yenilgisi ile ilgili şehre ve bölgeye göre farklı sebeplerin olduğunu, önceliğin enflasyonu düşürmek olduğunu söylediği belirtiliyor.

SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMEN..

Seçim sonuçlarının detaylı bir şekilde analiz edilmesi için komisyon kurulması kararlaştırıldığı belirtilen toplantıda, sandığa gitmeyen seçmenin hangi partinin seçmeni olduğu ve neden sandığa gitmediği konusunun araştırılacağı açıklandı. Ayrıca, aynı sandıktaki Büyükşehir-İlçe-Belediye Meclisi oylarının karşılaştırılarak analiz edileceği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı konuşmada,

Seçimden bir hafta önceki tablo ile seçim arasında dağlar kadar fark var. Ne olduysa son bir haftada oldu" şeklinde bir değerlendirme yaptığı belirtildi. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de toplantıda söz aldığı ve oy kaybının yalnızca ekonomi ile ilgili olmadığını vurguladığı öğrenildi. Bakan Şimşek'in, "Ankara memur şehri. Memura zamı verdik, başkentte problemi çözdü mü? Hayır… Emeklinin gelirini üç kat artırdık yine çözmedi. Yeni zaferler için önce enflasyonu düşürmeliyiz. Birkaç ay sonra enflasyon yüzde 40’a düşecek. 1,5 yılda sakinleyecek

şeklinde konuştuğu ifade edildi.