Muhalefetin bile dile getiremediği sözlerle hükümeti eleştiren Uluay, “siyasi yakının yoksa, hastanın sevki olmuyor, bu nasıl iş anlamıyoruz” dedi.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Halil Uluay, Kastamonu'nun yeni Sağlık İl Müdürü Çağdaş Derdiyok'tan, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yaşanan "Hastanızı sevk ettik, siyasi tanıdığınız varsa arayın, yoksa Ankara'daki hastaneler kabul etmiyor" sorununa çözüm bulmasını talep etti. Milletvekili Uluay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kastamonu'dan Ankara'ya yapılan sevklerde ortaya çıkan sorunlara dikkat çekti.

"Bürokraside üzerine düşeni yapacaktır"

AK Parti Kastamonu Milletvekili Av. Halil Uluay, yaptığı açıklamada; "Yeni sağlık müdürümüz göreve başlıyor, kendisine hayırlı olsun diyoruz, ilimizin sağlık sistemine değer katacağından eminiz.

İlk görev olarak Kastamonu eğitim araştırma hastanesinde her hasta sevkinde yaşanan yukarıdaki seremoniyi ortadan kaldırmasını bekliyoruz.

Biz siyasetçiler bu muhabbeti yok etmek için çalışıyoruz, bürokraside üzerine düşeni yapacaktır.

"nasıl bir mantık anlamış değiliz"

Hasta sevk olacaksa, hastane sevki yapıp hasta yakınına bilgi verecektir, hasta yakınından sevk yapmasını beklemek nasıl bir mantık anlamış değiliz.

AK Parti olarak sağlığa her türlü desteği verdik, vermeye devam edeceğiz, teknoloji ile birlikte kafa yapısının değişmesi içinde ne gerekiyorsa yapacağız.

Genç Sağlık Personeli Kıvanç Kilci Hayatını Kaybetti! Genç Sağlık Personeli Kıvanç Kilci Hayatını Kaybetti!

Hep beraber bu deveyi güdeceğiz. Müdürüm tekrar hoş geldiniz" ifadelerine yer verdi...

Editör: Güler Sağlam