Hekim Sen son açıklamasında; Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulunarak, "Giderlerse Varsın Gitsinler" söylemi sonrası hekimlerin yurtdışına gitmeye başladığını iddia etti.

HEKİMLERİN YORTDIŞINA GİTME SEBEBİ ERDOĞAN!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sert söylemleriyle bilinen Hekim Sen, Türkiye’den yurt dışına gidişin temelini Erdoğan’ın doktorlara yönelik sözleri olduğunu ileri süren açıklamasıyla dikkat çekti.

"GİDERLERSE VARSIN GİTSİNLER"

SENDİKA'NIN açıklamasında; Cumhurbaşkanı için devlet görevlisinin yine devlet görevlisi doktorlara yönelik "Giderlerse Varsın Gitsinler" söylemiyle beraber hekimlerin yurt dışına gitmeye devam ettikleri vurgulandı. Hekim Sen'in açıklamasında, Cumhurbaşkanı'nın devlet görevlisi doktorlara yönelik söyleminin, "Giderlerse Varsın Gitsinler" şeklinde olduğu ve bu ifadenin hekimlerin yurt dışına gitme eğilimini artırdığı vurgulandı.

"BAKAN KOCA, SENDİKAMIZLA BERABER YENİ DÜZENLEME ÇIKARSIN"

Sağlık Bakanı Koca’ya da seslenen sendika, “Yama yaparak, 1. ve 2. beyaz reform veya rengarenk reformlar ile hekimleri ve hastaları mağdur eden bu kaotik sistemi düzeltemezsin!” ültimatomunun ardından hekimlere yönelik yeni bir düzenlemeyi HEKİM SEN sendikasıyla yapmasını istedi. 

FAHRETTİN KOCA NE YAPACAK?

Hekim Sen’in yaptığı açıklama sonrası Dr. Fahrettin Koca’nın taban ücretlerdeki adaletsizlik başta olmak üzere hekim sendikalarına boyun eğip eğmeyeceği merak ediliyor.