Emre Kale'nin yargılandığı davanın ilk duruşmasında, 40,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandı. Mahkeme salonunda konuşan Hemşire,

"Psikolojik ve ailevi sıkıntılarım vardı. Evliyim, olay sırasında herhangi bir cinsel açlığım söz konusu değildi. Cinsel organımı çıkardım ve 2-3 dakika öyle durdum. Pişmanlık, hem de bir görgü tanığının içeri girmesiyle vazgeçtim."

şeklinde savunma yaptı.

Hastanede tedavi görmeye başladığı tarihten itibaren durumu kötüleşen N.C., bilincini kaybedince yaşadığı dehşetin farkına varamadı. İddialara göre, yoğun bakım ünitesinde yatan hastaya 17 Mayıs'ta hemşire Emre Kale tarafından cinsel saldırı gerçekleşti.

Olaya tanık olan diğer hemşire E.E., durumu hemen üst makamlara bildirdi. Hastanedeki güvenlik kameraları incelenerek suç tespit edildi ve polise şikayette bulunuldu. Polisin hızlı müdahalesi sonucunda şüpheli Emre Kale, eşiyle birlikte bir mekanda yakalandı.

Emre Kale'nin emniyetteki ifadesinde, "Hastaya vermiş olduğum ilaçlar kendi elektronik sisteminde bulunan ilaçlar, görüntülerin devamı için söyleyecek herhangi bir şeyim yoktur" dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen hemşire, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu acı olayın ardından, bir süre sonra N.C. hayatını kaybetti. Hastane yönetimi ve yetkililer, olayın soruşturulması ve benzer durumların önlenmesi için gerekli önlemleri alacaklarını belirttiler.

40,5 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Olayla ilgili yürütülen soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamede savcı, Kale'nin aynı hastanede, aynı birimde bulunan, beden ve ruh bakımdan kendisini savunamayacak durumda olan mağdura kamu görevinin ve hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle nitelikli cinsel saldırıda bulunduğuna vurgu yaptı. Kale'nin mağdura tedavi kapsamında verilmeyen ilacı vererek, uyuşturucu madde temin ettiği de iddianamede yer buldu. Alınan ifadeler ve toplanan deliller ışığında savcı, Kale hakkında, 'Kamu görevini kötüye kullanarak beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı cinsel saldırı' ve 'Uyuşturucu ve uyarıcı madde temin etme' suçundan toplam 40,5 yıla kadar hapis cezası isteminde bulundu. İddianame, İzmir 20'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Yoğun bakımdaki kanser hastasına cinsel saldırıda bulunan hemşireden rezil savunma: Cinsel organımı çıkardım ve 2-3 dakika öyle durdum - Resim : 1

“PSİKOLOJİK VE AİLEVİ SIKINTILARIM VAR”

Sanığın yargılanmasına İzmir 20'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanık Emre Kale'nin yanı sıra taraf avukatları katıldı. Celsede savunma yapan Kale, olayı anlatarak,

"Böyle bir utanç verici olaydan ötürü anıldığım için çok üzgünüm. Psikolojik ve ailevi sıkıntılarım vardı. Sıkıntılı bir ruh hali içerisindeydim. Evliyim, olay sırasında herhangi bir cinsel açlığım söz konusu değildi. Sadece sıkıntılı bir ruh haliyle hareket ettim ve bazen ne yaptığımı hatırlamıyorum. Mağdur hasta yoğun bakımda yatıyordu, yarı baygındı. Tedavi nedeniyle kendisine morfin 3-4 gündür veriliyordu. Hidromorfin denilen ilacı mağdura damar yolu ile ben verdim. Bu ilacı servisten temin ettim. Olaydan ne kadar önce verdiğimi hatırlamıyorum"

dedi.

Anayasa Mahkemesi Araç Sigorta Düzenlemesini İptal Etti! Anayasa Mahkemesi Araç Sigorta Düzenlemesini İptal Etti!

Olayı anlatan Kale, "Cinsel organımı çıkardım ve 2-3 dakika öyle durdum. Pişmanlık, hem de bir görgü tanığının içeri girmesiyle vazgeçtim. Başka bir şey yapmadım" ifadelerini kullandı. Sanık ayrıca zaman zaman ne yaptığını hatırlamadığı durumlar olduğunu ve ailevi sıkıntılar yaşadığını da savundu. Duruşmada söz alan N.C.'nin kızları da sanıktan şikayetlerini yineledi.

Yoğun bakımdaki kanser hastasına cinsel saldırıda bulunan hemşireden rezil savunma: Cinsel organımı çıkardım ve 2-3 dakika öyle durdum .

“PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞINA ŞAHİT OLMADIM”

Duruşmada dinlenen tanık hemşire E.E., "Saat 03.00 sıralarında ilaç almak için sanık ve mağdurun bulunduğu ikinci devre yoğun bakım servisine girdim. İçerisi karanlıktı. Emre nerede diye bakınıyordum. Sağ tarafa baktığımda hayal meyal karanlıkta Emre'yi yatağın üstünde gördüm ve kafamı çevirdim. Bir iki adım içeriye attım. Sanık Emre Kale 'Ya E.. ya' dedi. Bunun üzerine o tarafa bir daha baktığımda sanık hastanın yatağının üzerinde dizlerinin üzerine çökmüş vaziyette hastanın üstünde duruyor gibiydi. O zaman şüphelendim ama yüzde 100 emin olamadım. Sabah nöbetim bitti ama içim içimi yiyordu. Hem rahatsız olmuştum hem emin olmadan birine iftira atma endişesini yaşıyordum. Durumu hemşire arkadaşıma anlattım ve birim sorumlumuza bilgi verdik. Sonra görüntüler izlenmiş ve ortaya çıkmış. Sanıkla beş yıldır iş arkadaşıyız ve herhangi bir psikolojik rahatsızlığına şahit olmadım" ifadelerini kullandı.

Savunmaların ardından ara kararını açıklayan mahkeme başkanı, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, N.C.'nin ölümüyle Kale'nin eylemi arasında illiyet bağının bulunup bulunmadığının sorulmasına ve sanığın cezai ehliyetinin belirlenmesi için rapor aldırılmasına hükmedip, duruşmayı erteledi.

Editör: Serap