Refahiye Devlet Hastanesi'nde yaşanan olayda, Genç Sağlık Sen temsilcileri ile Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları arasında sendikal faaliyetlerle ilgili başlayan tartışma, zamanla büyüyerek kavgaya dönüştü. Yaşanan çatışma, cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerle belgelendi ve bu görüntülerde hastane içerisinde başlayan kavganın hastane bahçesinde de devam ettiği görüldü.

Olayın ardından basın açıklaması yapan Sağlık Sen Erzincan Şube Başkanı Dr. Halil İbrahim İçoğlu, "Genç Sağlık Sen Erzincan'ın Refahiye ilçemizde birçok ilde olduğu gibi yine bir provokasyona imza attı. Genç Sağlık Sen temsilcileri Refahiye Devlet Hastanesi idarecilerimizi, temsilcilerini ve personelini darp etti. Olay yargıya intikal etti. Bizde gerekli mercilerle görüştük.

Haklarında adli ve idari soruşturma başlatıldı. Bizde meydanı bu provokatörlere bırakmayacağız. Bu konunun takipçisi olacağız. Erzincan'ın temiz adını hiç kimsenin lekelemesine hakkı da yoktur, haddi de değildir. Büyük Sağlık Sen adını böyle nahoş olaylarla anımsanmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bu konunun takipçisi olacağız. Hiç kimse sağlık çalışanlarının arasına nifak sokamaz" dedi.