İl Sağlık Müdürü Dindarlara Hakaret İçerikli Paylaşım Şikayetlerini İşleme Almadı İddiası!

Son dönemde sağlık çalışanlarının mağduriyetleri ve dindar bireyler üzerinden dine ve peygambere hakaret eden personelin korunup kollandığı iddialarıyla gündeme gelen Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nde İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in önceki dönemde de dindarlara hakaret içerikli sosyal medya paylaşımlarını ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek yapılan şikayetle ilgili herhangi bir işlem yapmaya gerek görmediği ortaya çıktı.

Gündem 05.09.2020, 15:24 05.09.2020, 15:33 Güler Sağlam
İl Sağlık Müdürü Dindarlara Hakaret İçerikli Paylaşım Şikayetlerini İşleme Almadı İddiası!

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bazı kişilerin başörtüsü ve dini argümanlar üzerinden dine, Müslümanlara ve peygambere hakaret ve saldırganlık içeren tutumlarının aslında bu güne has bir durum olmadığı ortaya çıktı. Daha önce de başörtülü bir baş hemşirenin sosyal medya mecrası facebook üzerinden bir sağlık personelinin kendisinin kılık kıyafetini hedef alarak hakaret içerikli bir paylaşım yaptığına dair şikayetini İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirdiği ortaya çıktı.

Mütedeyyin insanlar sindirilmeye çalışılıyor!

İsminin açıklanmasını istemeyen eski bir sağlık personeli kendisinin de başörtüsü nedeniyle geçmişte bazı olumsuz davranışlarla karşılaştığını ancak derdini kimseye anlatamadığını belirterek “Yönetenlerin tutumu bir bakıma çalışanların davranışlarını da etkiliyor. Yönetenler neye müsamaha gösteriyorlarsa personel o alanlarda bir şey yaptıklarında veya söylediklerinde kendilerine zaten bir şey olmayacağını düşünüyorlar. Hakaret illa ki sözlü olmuyor, yazılı veya görsel de olabiliyor. Artık başörtüsü üzerinden sözlü veya fiili saldırganlıklar pek de yadırganmıyor çünkü yapanlar bize nasıl olsa bir şey olmaz diye düşünüyorlar, saldırıya maruz kalanlar da zaten kimsenin sesi çıkmıyor biz de susalım mantığıyla hareket ediyorlar” şeklinde konuştu.

Siyaset işine gelene tepki gösteriyor!

Muğla’da dindarların veya kılık kıyafeti üzerinden saldırıya uğrayanların sadece telefon açılarak “Yanınızdayız, çok üzüntü duyduk, kınıyoruz” gibi ifadelerle savunulduklarını ileri süren aynı sağlık çalışanı siyaset neden bu konularda sessiz kalıyor sorusuna şu ifadelerle yanıt verdi: “Kimse koltuğuna halel gelsin istemiyor. Kendilerine en küçük bir ima olduğunda yaygara koparanlar dine ve diyanete saldıranlara, başörtüsüne hakaret edenlere karşı seslerini çıkarmıyorlar çünkü bu onların menfaatine değil. Bu konularda konuşması gereken kurumların başındakilerden bile tek bir ses çıkmıyor. Bu gün siyaseten Muğla’da en üst perdeden birine bırakın hakaret etseniz, en küçük bir imada bulunsanız dahi kendinizi her türlü tepkinin odağında bulursunuz. Bir sürü insan sizi linç eder. Ama dine, başörtülü birine veya peygambere sözlü veya yazılı hakaret edenlere kimse sesini çıkarmıyor çünkü bu işlerine gelmiyor. Kimseyle kötü olmak, çatışmak istemiyorlar. Bu da yarın bir gün aday oluruz, bize bunlardan oy gelir aman sesimizi çıkarmayalım, nasıl olsa unutulur gider mantığıyla meselelere yaklaşıyorlar.”

TIKLAYIN

İşte o paylaşım ve İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in o paylaşım üzerine kendisine yapılan şikayete verdiği cevap yazısı:

Kaynak: https://www.tamgun.net/2020/09/05/boyle-beze-boyle-tarak/

Yorumlar (5)
Yorumcu 3 ay önce
Bu ülkenin çoğunluğu olan anadolu insanları ittihatci gerici bu gibi soysuzlara haddini bildirmediği sürece çok daha yaşarız bu durumu.Geldikleri yere balkanlara defolup gitsinler.bizden mayası olmayan bu zihniyetle anadolu insanınınmış arada olması mümkün degil
Mustafa 3 ay önce
İl Sağlık Müdürünü takdir ediyorum. Espirileri ciddiye alıyorsak ciddi ruhsal sorunlarımız var demektir.
Emrah 3 ay önce
Kardeşim bırakın artık şu dini herşeye alet etme işini. Şahsi meselelerinizi toplumun belli kesimlerini gaza getiremeye çalışarak halledemezsiniz. Gidip savcılığa başvursaydın suç olduğunu düşünüyorsan. Bırakın bu açık, kapalı, başörtülü, dinci,laik tantanalarını. Toplumu ayrıştırmaktan vazgeçin.
Adnan ADIVAR 3 ay önce
Yalnız toplumu ayrıştıran karikatürü yayınlayan zat-ı muhterem. Sen olayı çok yanlış anlamışsın birader..
Filiz 3 ay önce
Kimse benim dinime peygamberine başörtülü kardeşime laf edemez bu gün Tayyip babanın yanında yada partisinde olanlar yalakalık iş yaptırmak için yanındalar dine peygambere saygı başörtülü kardeşime saygıdan yanında değiller Tayyip babamın bunları eliyecektir
4
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?