PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğünden Skandal Talimatlar!

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Civril Devlet Hastanesi Başhekiminin hekimlere ilettiği tebligat yazıları sağlık camiasında şok etkisi yarattı ve bu kadar da olmaz dedirtti.

Gündem 04.10.2022, 08:14 06.10.2022, 10:41 Cansu Polat
Denizli İl Sağlık Müdürlüğünden Skandal Talimatlar!

Başta hekimler olmak üzere aşağıda ki evraklarda yazılanları okuyan herkes tepkisini yüksek ses ile dile getirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü hekimlerin hakkı ile görev yaparak her hastaya en az 10 dakika ayırma yönünde ki taleplerini görmezden gelerek hekimlerin en az 70 hastaya bakmasını istedi. İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşın nitelikli sağlık hizmet almasını değil hekimin her hastaya en fazla 5 dakikada ayırarak üstün körü sağlık hizmetinden faydalanmasını tercih ettiğini yazılı olarak beyan etmiş oldu.


Hakkında Soruşturma Açılan Başhekim İstifa Etti! - TIKLAYIN


Denizli’nin en büyük ilçesi olan Civril Devlet Hastanesi Başhekimi Şahin Özdemir in toplantı sonrası Sağlık Bakanlığının ve İl Sağlık Müdürlüğünün talimatları olduğu iddia edilen tıp mesleğinin kutsallığı ile yakından uzaktan alakası olmayan skandal talepler ise okuyanları hem şok etti hem de kızdırdı.

Kaliteli sağlık hizmeti almanın en temel insanlık hakkı olduğu ortada iken başhekimin Sağlık Bakanlığının ve İl Sağlık Müdürlüğünün talimatı olduğunu iddia ettiği talepleri tüm vatandaşların taktirine sunuyoruz. İnsan hayatına verilen değerin ne olduğunun , hekimler üzerinde kurulan baskının hangi boyutlara geldiğinin ekli evrakları okuyan herkesçe anlaşılacağını umuyoruz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından BEYAZ REFORM olarak duyurulan sözde iyileştirmelerin hekimleri köle gibi çalıştırmak için şantaj malzemesi olarak kullanılmak için geliştirildiği başhekimin yazışmalarından ifşa olunuyor.

Başhekimin yazısına göre Sağlık Bakanlığının hekimlerden talepleri ve talepleri karşılanmaz ise uygulanacak mobing tavsiyeleri şunlar:

  1. Bakanlık Hekimlerden polikliniğe gelen her hastaya sayı sınırlaması olmadan bakılmasını istemektedir. Yani bakanlık ideal tıp uygulamasına göre hastaya hekimlerin ayırılması gereken branşa göre değişen ideal 10-30 dak arası olan süreyi vatandaşa ayırmayın 3-5 dakikada üstün körü vatandaşı muayene edip gönderin demek istemektedir.
  2. Eğer hekim her hastaya tıbbın hekimlere önerdiği hastaya gerekli zamanı ayırma ilkesini uygulamak ister ise mobing yapın, soruşturma açın, döner sermayesini kesin halen hakkı ile görev yapmak istemeye devam eder ise sözleşmesini iptal edin.
  3. Eğer hekimler poliklinikte az hasta muayene eder , az ameliyat yapar, az hasta yatırır veya hastaya doğru tanı koymak için fazla tetkik , görüntüleme testi ister ise yani mesleğini hakkı ile yapmak isteyen hekimler ile sözleşme imzalamayın.
  4. Eğer hekim fazla hasta bakar, çok ameliyat yapar, az kan tetkiki ve görüntüleme testi ister bu hekime tıbbi etiğe göre hakkı ile görev yapmakta ısrar eden hekimden %40 daha fazla döner sermayeden para verin.

Tekrar şu soruyu sormaktan kendimizi geri alamıyoruz: BEYAZ REFORM olduğu iddia edilen sisteme için hekimlerin hakkı ile görev yaparak vatandaşa nitelikli ideal sağlık hizmeti vermeyi teşvik etmek için mi çıkarıldı yoksa vatandaşın göstermelik kalitesiz sağlık hizmeti alıp toplumun gözünü boyamak için mi çıkarıldı?

Sağlık Bakanlığı Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Civril Devlet Hastanesi Başhekiminin yazılı olarak hekimlere gönderdiği yazılarda geçen ifadelerin gerçek olmadığını söyler ise bu sefer ki sorumuz da o zaman gerçeği söyleyen kim ??? olacak….

Yorumlar (15)
Hekim 2 ay önce
Beyaz Reform aslında Beyaz Şantaj mı imiş o zaman?
Usamaki 2 ay önce
Her zamanki gibi doktorun tek derdinin para olduğu bir kez daha kanıtlandı:)
Sağlıkçı 2 ay önce
Senin tek derdin tarak. Kıllı mı kılsız mı seversin, aynı anda 2 tarak alır mısın?
Ali 2 ay önce
Mal beyanı
SAMSUNLU EROL 2 ay önce
Hangi sağlık müğdürlüğünde SKANDAL yok ki
Rizevi 2 ay önce
Ne demiş?mesai saatlerine poliklinik saatlerine riayet edin demiş.eleştirmeye gelince en dürüst şekilde eleştiri yapalım, ama çalışmaya gelince mesaiden çalalım!
Asd 2 ay önce
3 dk muayene günde 70 hasta ediyorsa günde 210dk yani 3,5 saat ????
Sağlıkçı 2 ay önce
BİR İNSAN, 1 GÜNDE SENİN GİBİ ALGISI KIT 70 KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VEREBİLİR Mİ. BENİ 3 DAKİKADA MUAYENE ETSİNLER DİYORSAN YA İNSAN DEĞİLSİN YA DA HİÇ DAYAK YEMEDİN
Yakup kadri 2 ay önce
Olması gerekenler değil mi
Sağlıkçı 2 ay önce
Günde 70 hasta demek nedir sen biliyor musun. Tuvalete bile gidemez, en iyi ihtimalle senin ağzına zçar
Okan 2 ay önce
Ben bir vatandaş olarak, diyaliz rahatsızlığı olan bir hastanın yakını olarak, Denizli'nin sağlık hizmetlerini beğendiğimi söylemek isterim. keza, ben bu haberde abartılacak bir kısım görmedim.
Halil Vural 2 ay önce
Denizli İl Sağlık Müdürü acilen görevden alınmalı. Fahrettin Koca bu kadar uyumamalı. Başhekimi değil İl Müdürünü değiştirin
yok artık 2 ay önce
Bu toplantı raporunu basına kim sızdırdı acaba?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın