PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hakkında Soruşturma Açılan Başhekim İstifa Etti!

Skandal talimatlarla ilgili dün yaptığımız haberin ardından Devlet Hastanesi Başhekimi hakkında açılan soruşturma sonrasında Başhekim görevinden istifa etti.

Atamalar 05.10.2022, 12:11 19.10.2022, 17:00 Cansu Polat
Hakkında Soruşturma Açılan Başhekim İstifa Etti!

Denizli Çivril Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Şahin Özdemir, hastaneyle ilgili basında çıkan haberler ve mobbing iddiaları sonrası Başhekimlik görevinden istifa etti.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğünden Skandal Talimatlar!” başlıklı haberimizle dün Denizli Çivril Devlet Hastanesinde verilen skandal talimatları ziyaretçilerimize duyurmuştuk.

Edinilen bilgilere göre; Çivril Devlet Hastanesi Başhekiminin hekimlere ilettiği tebligat yazıları sonrası hekimler seslerini yüksek sesle dile getirmiş, tepkilerini ortaya koymuşlardı.

Hekimlerin her hastaya en az 10 dakika ayırma yönündeki taleplerinin görmezden gelinmesi, hekimlere en az 70 hastaya bakmalarının istenmesi sonrası ilginç bir gelişme yaşandı.

Mobbing iddiaları ve skandal talimatlar sonrasında hakkında soruşturma açıldığı ileri sürülen Başhekim bugün görevinden istifa etti.

NE OLMUŞTU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından BEYAZ REFORM olarak duyurulan sözde iyileştirmelerin hekimleri köle gibi çalıştırmak için şantaj malzemesi olarak kullanılmak için geliştirildiği başhekimin yazışmalarından ifşa olunuyor.

Başhekimin yazısına göre Sağlık Bakanlığının hekimlerden talepleri ve talepleri karşılanmaz ise uygulanacak mobing tavsiyeleri şunlar:

  1. Bakanlık Hekimlerden polikliniğe gelen her hastaya sayı sınırlaması olmadan bakılmasını istemektedir. Yani bakanlık ideal tıp uygulamasına göre hastaya hekimlerin ayırılması gereken branşa göre değişen ideal 10-30 dak arası olan süreyi vatandaşa ayırmayın 3-5 dakikada üstün körü vatandaşı muayene edip gönderin demek istemektedir.
  2. Eğer hekim her hastaya tıbbın hekimlere önerdiği hastaya gerekli zamanı ayırma ilkesini uygulamak ister ise mobing yapın, soruşturma açın, döner sermayesini kesin halen hakkı ile görev yapmak istemeye devam eder ise sözleşmesini iptal edin.
  3. Eğer hekimler poliklinikte az hasta muayene eder , az ameliyat yapar, az hasta yatırır veya hastaya doğru tanı koymak için fazla tetkik , görüntüleme testi ister ise yani mesleğini hakkı ile yapmak isteyen hekimler ile sözleşme imzalamayın.
  4. Eğer hekim fazla hasta bakar, çok ameliyat yapar, az kan tetkiki ve görüntüleme testi ister bu hekime tıbbi etiğe göre hakkı ile görev yapmakta ısrar eden hekimden %40 daha fazla döner sermayeden para verin.

Tekrar şu soruyu sormaktan kendimizi geri alamıyoruz: BEYAZ REFORM olduğu iddia edilen sisteme için hekimlerin hakkı ile görev yaparak vatandaşa nitelikli ideal sağlık hizmeti vermeyi teşvik etmek için mi çıkarıldı yoksa vatandaşın göstermelik kalitesiz sağlık hizmeti alıp toplumun gözünü boyamak için mi çıkarıldı?

Sağlık Bakanlığı Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Civril Devlet Hastanesi Başhekiminin yazılı olarak hekimlere gönderdiği yazılarda geçen ifadelerin gerçek olmadığını söyler ise bu sefer ki sorumuz da o zaman gerçeği söyleyen kim ??? olacak….

Yorumlar (12)
Degisik 2 ay önce
Denizli il sağlık müdürü de istifa etsin. Despotcu tutumları sebebiyle personeller tarafından sevilmemekte ve bir sürü soruşturma olmasına rağmen korunuyor diye koltuğunda oturuyor.
tabip 2 ay önce
kendini yakmış altına imza atmış
siyaset bilmiyor
sözel söyleseydi bu kadar tantana olmaz kimse de kanıtlayamazdı
smemuru 2 ay önce
bakanlık maden çok hasta bakılsın istiyor mhrs randevu sayısını artırsın.
Bunlar kimin talebi 2 ay önce
Çok haklısın bu talepler bakanın talepleridir, doğru yanlış ben bilmem bunlar uygulansın demiş bakan sağlık müdürlerine müdürler de başhekim e aktarmış, adamda Hastanesi'ndeki doktora söylemiş eee pandoranin kutusu açıldı fatura üst amirlerini dinleyen bashekime çıktı,,,, Türkiye çok tuhaf bir memleket başka yerde yaşayamam
Sağlıkçı 2 ay önce
Bence bakanlık bu ve benzeri parlak fikirlileri polikliniğe çalışmaya göndersin. Müdürlükler torpilli doktor kaynıyor. Hepsini sürsünler sahaya
Personel sağlık 2 ay önce
Bakacak doktor sayısını artıracak önce bi doktor iki yüz hastaya nasıl baksın neresi mantıklı ?
Kemal kelam 2 ay önce
Bu tutanakda yanlış olan ne,
Madem dr lakin derdi para idi şimdi alıyorlar Bu ay küçük bir ilce hastanesinde uzman dr 57 bin aldı ve bu para ülkemiz standartlarına göre mükemmel.
Ama hala hasta yatisi yok,
Dahiliye uzmanları hasta yatırmıyor Bu denekki hiç tansiyon yada şeker takipçi hasta yok,
150 yataklı hastane de yatan hasta sayısı 45 bunlarda yoğun bakım ve palyatif hastaları fakat ne gariptir ki özel hastanelerin tüm servisleri dolu.
Uzman Dr lar sırf vizite gezmemek için gece gelmemek için hasta yatirmiyorlar ana onlarda haklı başhekim il merkezinde durur gece evinde yatarken onlar il merkezinden 80 km ilçeye vizitemi gelsinler.....
polyanna 2 ay önce
kolları sıva sen yatır takip et hastaları..çok para kazan..
Vatandaş 2 ay önce
Burda üslup ve tebliğ yanlış olsada aslında amaç vatandaş memnuniyeti. Hepinizin ailesi cocugu anasi babasi var. Ama tabi pardon bu sitenin tek amacı yönetici düşmanlığıydi demi unuttum Kusura bakmayın. Birde bu haberlere alışamıyoruz. Tencere tava musluk haberi yokmu?
matador 2 ay önce
senin gibi mutlu azınlığı deşifre ettiği için site mükemmel..güzel odalarda çay,soda yaş günü kutlamaları haberlerine ne dersin....
Derman 2 ay önce
Bakmadığı hastadan puan alan doktor utanıyor mu.
Mesaisine riayet etmeyen, tutmadığı nöbetin ücretini alan hekim masum mu ?
Emir 2 ay önce
Kadının Emir ve talimatlarında aykırı ne var ki işinizi takip edin iyi yapın,geç gelip erken çıkmayın,hastayı mağdur etmeyin,nöbetlerinize icaplarınıza uyun telefondan hasta bakmayın diyor. İşlerine gelmeyenler durumu protesto ediyorlar. Aldığınız paranın hakkını verin diyor yani helal olsun başhekime
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın