Çalışma Bakanı Selçuk'a Sağlıkçıların Tepkisi Dinmiyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM'de bütçe görüşmelerinde, "Sağlık çalışanları için meslek hastalığı düzenlemesine ihtiyaç yok" dedi, sağlıkçılar ayağa kalktı, sosyal medyada, "#ZehraZümrütSelçukİstifa" kampanyası başlattılar, "Hakkımızı helal etmiyoruz. Unutursak kanımız kurusun" dediler.

Gündem 12.12.2020, 18:52 12.12.2020, 18:55 Güler Sağlam
Çalışma Bakanı Selçuk'a Sağlıkçıların Tepkisi Dinmiyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM'de bütçe görüşmelerinde konuştu. Bakan Selçuk, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, Selçuk, "Covid-19 tedavisinde kullanılan bütün ilaçları geri ödeme listesine aldık. Genel Sağlık Sigortası kapsamında karşıladığımız ödemeler 4,4 milyar liraya ulaşmış durumda" dedi.

Koronavirüs tedavisinde kullanılan bütün ilaçların da geri ödeme kapsamına girdiğini ifade eden Selçuk, "Covid-19 tedavisinde kullanılan bütün ilaçları geri ödeme listesine aldık. Genel Sağlık Sigortası kapsamında karşıladığımız ödemeler 4,4 Milyar liraya ulaşmış durumda. Sağlık çalışanları için meslek hastalığı düzenlemesine ihtiyaç yok. Vazife malulü diye bir durum var. 2 doktorumuz ilan edildi. Başvuru halinde illiyet bağı varsa malul ilan ediliyor." diye konuştu.

Bakan Selçuk'un bu sözlerinden sonra sağlıkçılar ayağa kalktı, sosyal medyada, "#ZehraZümrütSelçukİstifa" kampanyası başlattılar, "Hakkımızı helal etmiyoruz. Unutursak kanımız kurusun" dediler.

Hemşire Zehra Kılıç Bakan Selçuk'un bu sözlerini Twitter hesabından paylaştı, "Hakkımızı helal etmiyoruz. Unutursak kanımız kurusun!!! @ZehraZumrutS #ZehraZümrütSelçukİstifa" ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

Doktor olan eşini koronavirüsten kaybeden Muhteber Ertuğrul, "Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden doktor eşimden bağlanan dul yetim maaşımızda 2000 tl kesinti yapıldı. 170 hattından defalarca talep açtırdım. Açıklayıcı bir yanıt alamadım. Devlet büyüklerine ulaşıp anlatmamı bile söylediler. @drfahrettinkoca @ailevecalisma @tcbestepe" paylaşmını yaptı.

YÜREKLERİ DAĞLADI

Ertuğrul'un bir sonraki paylaşımı ise yürekleri dağladı. Ertuğrul eşinin koronavirüs tedavisi olurkenki bir fotoğrafını paylaştı ve "Bu doktor 58 yaşında penceresiz odada 24 saat covit nöbeti tutarken hastalandı. Bu resim birbirimize veda ettiğimiz günün resmi. Ha o gözündeki yaşlar mı, çaresizliğin yaşları. Bir ay 2 çocuğumla durumu kötü her an kaybedebiliriz diye bekledik biz.Bizi bugün yeniden öldürdünüz." dedi.

İşte o paylaşım:

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
hemşire 1 ay önce
Ak parti her kesime zam iyileşme yaptı bir biz sağlık çalışanlarına zam yapmadı.1) hükümete devlete karşı duran meydan okuyan akademisyenlere direk zam yaptılar 1000 TL ile 2000 TL arası 2) askerlere 450 TL ile 950 TL arası zam yaptılar 3) hükümete karşı olan doktorlara sabit ödemelerine zam yaptılar emekliliğe yansıttılar döner sermaye oranlarını artırdılar. 4)her fırsatta hükümeti tehdit eden karşı duran işçiler e en güzel şekilde zam yaptılar 5)yargıya zam yaptılar 6) öğretmenlere zam ve ek ders ücretleri artırdılar niceler var niceler yaz yaz bitmez ancak Gerçek şu ki işin garip tarafı kim kendisi ne hükümete karşı ise bir ödül ile bir zam ile odullendirilmis görülüyor ancak durmadan çalışan sabir ederek elbet zamanı gelince bu çabalarımızı hakkını verir diye düşünerek tam 20 yıl geçti hiç bir şey yapılmadı ne zam ne başka bir iyileştirme o zman bizlerde madem böyle seçimi bekler gereğini yapariz
...... 1 ay önce
etrafına 45 derecelik açıyla bakan,sayın bakandan daha ne bekliyordunuz ki:)))
sag mem 1 ay önce
20 yıldır herşey para zam değil dedik ülke vatan millet dedik ancak 20 yıl oldu 20 yılın sonunda kamuda en düşük maaşı alır hale geldik artık zorunuza gider oldu bir polis bir öğretmen bir astsubay bir zabıta bir bekciden bir vb vb mesleklerden çok ama çok düşük maaş alıyor olmamiz artık yeter dememize neden oldu bu meslekler 6000 TL den aşağı maaş almazlarken bizlerin maaşı 4000 TL ile 4500 TL arası bunun neresi adalet ve kalkinma dir.bu meslekler den daha mı değersiz iş yapıyoruz da daha mı az çalışıyoruz da bu kadar düşük maaş alıyoruz.diplamasi ise diploma çalışmaksa herkesten çok çalışıyoruz ölüm se ölüm şehid sayilmiyoruz şiddetle en fazlasını yaşıyoruz vbvb ama karşılığı olmamıştır hükümet nezninde artık seçim de bizleri 20 yıldır gormeyeni bir defa da bizler görmezlikten geliriz olur biter
radyopatolog 1 ay önce
Bazı demeçler çok talihsizdir ve infial uyandırır, mesela Ruman hakemin Webo'ya negro demesi gibi. Belki de o an kendisine çok normal gelmişti. Binlerce kişiden sadece 2 kişiye verilmesi bir utanç iken övgü gibi konuşulması da başarısız bir düşünce tarzı ve insanları itiyor.
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?