PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca: Eksiğimiz, Kusurumuz Var Ancak Kasıtlı Hatamız Yok

Meclis Genel Kurulunda Milletvekillerine bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Koca, eksik ve kusurlarını elbette olduğunu ancak kasıtlı hatalarının olmadığını vurgulayarak her yapıcı eleştiriyi iyi niyetle kabul ettiğini söyledi.

Gündem 11.12.2022, 12:53 Cansu Polat
Bakan Koca: Eksiğimiz, Kusurumuz Var Ancak Kasıtlı Hatamız Yok

Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılına ait bütçesiyle ilgili TBMM Genel Kurulunda Milletvekillerine konuşma yapan Bakan Koca, hakaret içermeyen her ikazı dostça kabul ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanı ve aynı zamanda bir hekim olarak tek gündeminin sağlık olduğunu, sağlığın güncel politik konulara malzeme edilemeyecek kadar hassas olduğunu dile getiren Koca, “her bir vatandaşımızın sağlığı bize emanettir. Bakanlığımızın tüm faaliyetlerini yürütürken beyaz önlüğü üzerimde hissederek hareket ediyorum” dedi.

Sahte doktor olayına da değinen Sağlık Bakanı Koca tüm sağlık teşkilatının bu müstakil olay nedeniyle lekelenmemesi gerektiğini vurgulayarak, “hiçbir densizin önlüğümüzün beyazına leke sürmesine müsaade etmeyiz” ifadesini kullandı.

BEYAZ REFORM

Yaklaşık 6 bin hekim kamuoyuna dönüş yaptı. Hedefimiz sorunsuz ve sürdürülebilir bir sağlık sistemine sahip olmaktır. Tüm teşkilatımın tek gündemi ve gayreti budur. Eksiğimiz de kusurumuz da var. Ancak sizi temin ederim kasıtlı hatamız yok. Bu sebeple bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her yapıcı eleştiriyi iyi niyetle kabul ediyorum. Hakaret içermeyen her ikazı dostça kabul ediyorum. Sağlık Bakanlığı olarak vatandaşımız için şefkatli, insani ve sürdürebilir bir sağlık hizmeti sunmak. Kalıcı ve sürdürebilir hizmetler üretmeye gayret ediyoruz. Ortak akla müracaat etmeden adım atmamaya özen gösteriyoruz. Bu bütçe sağlıklı yaşam hakkının bütçesidir.

MHRS RANDEVULARI

Çözeceğiz, kimsenin endişesi olmasın. Sadece uzman hekim günlük ortalama randevu sayımız yaklaşık 1 milyondur. MHRS üzerinden alınan randevu sayısı 200 milyon. Salgından öncesine kıyasla yüzde 40 artmış durumda. Geçen 5 yılda sağlık hizmetlerinin yüzde 87'si kamu kurumlarımızda verilmiştir.

YENİ DÜZENLEMELER

Toplum sağlığı için yeni projelerimizden biri aile diş hekimliği uygulamasıdır. 3 ilimizde başlamış durumda. Bağımlılıkla mücadele artık tüm toplumların gündemi. Yeni kuracağımız bağımlılıkla mücadele projemiz hayata geçiyor, 10 ilde başlıyoruz. Büyüklerimiz için yeni program başlatıyoruz. 85 yaşından büyüklerimiz için her birini bir hekim arkadaşımıza emanet etmek istiyoruz. Yeni düzenlememizle büyüklerimiz artık sağlık hizmeti alırken tek bir hekim tarafından yakından takip edip yönlendirilecekler. Bu konuda hazırlıklarımızı yaptık, yakında ilan edeceğiz.

ATAMA AÇIKLAMASI

İlan ettiğimiz 85 bin personelin 42 bin 500'ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız. Hekimlerimizin iş yükünü azaltıp verimliliğini artırmayı hedefliyoruz. 27 bin sözleşmeli hekimle yılbaşından itibaren sözleşmeler yapılacak.

Yorumlar (9)
#karareform 2 ay önce
Kara reformu utanmadan beyaz diye anlatıyorlar. Bunu da yiyen (var mı?)
Sağlık bakanlığı personeli 2 ay önce
Sayın bakan çoook işler yaptın çok emeğin oldu ülkenin Sağlık sistemi için salgında uyumadın çok çalıştın lakin personeline hekimler dışında pekde birşey yapmadın işçiden tutda hizmetli memurdan gih bunlarda vardı bu Sağlık camiasında gerçi diğer bakanlıkta da unutuldu bunlarda neyse
Lab. Tek 2 ay önce
Sadece kendi meslektaşlarımıza (Dr)yaptınız sayın bakanım yardımcı sağlık personeli hiçbir şey kocaman bir hiç
Asabi 2 ay önce
Rezalet
OOOO! 2 ay önce
yapmayın Allah aşkına neyiniz eksik, neyiniz kusurlu. koca pandemi geçti ezilen biz, taşeron işçiden az alan biz, öğretmenden, polisten, askerden, imamdan az alan biz. neyiniz kusurlu . bedava okumuş, alanında vasıflı çalışanlarınız var. çoğu üniversite mezunu, yol bilmeyen insan değil, damar yolundan bir lokma yoluna kadar bilirler , neyiniz kusurlu .. herşeyiniz tam maşaAllah !....
Doğrusu 2 ay önce
Ne yani, hatalar kasıtlı değil diye mazur mu görülecek. Hatalarınızın Bedelini siz ödemiyorsunuz nasılsa?
Ramazan 2 ay önce
Sayın bakanım bizim promosyonlar ne olacak artık ondan bundan borç para ala ala girtlagimuza kadar borca battik bir an önce promosyonlarımiz verin bizde borçlarımızı ödeyelim eve gidemez olduk borclulardan kaciyoruz
Gg 2 ay önce
Beyaz reform gayet iyiyidi ama yapılacak eklenecek çok şey var .Yapılanşar için teşekkür ederiz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.