PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Ak Parti’den Her Aileye Bir Avukat Desteği Geliyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Türkiye Yüzyılı Konseptiyle hazırlanan Ak Parti’nin sunacağı seçim beyannamesinde her aileye bir avukat desteği uygulaması hayata geçirilecek.

Gündem 22.01.2023, 22:48 23.01.2023, 10:33 Cansu Polat
Ak Parti’den Her Aileye Bir Avukat Desteği Geliyor

AK Parti seçim beyannamesi ayrıntısına göre aile avukatlığı uygulaması geliyor.

Her ailenin bir avukat sahibi olması sağlanarak küçük suçlar ile kamu hizmeti cezalarının planlaması yapılacak.

14 Mayıs tarihi Türkiye'de seçim tarihi olarak kabul edilmeye başlanırken, AK Parti cephesinde ise Türkiye Yüz Yılı konsepti ile seçim beyannamesi hazırlıkları yapılıyor. Beyanname içerisinde dikkat çekici yargı düzenlemeleri de bulunurken, örneğin “Aile Avukatlığı” uygulaması başlatılması ve her ailenin bir aile hekimi gibi aile avukatı bulunması üzerinde duruluyor.

Aileler Birçok Hukuksal Sıkıntıda Avukat Yardımı Alacak

Düzenleme ailelerin hukuksal sıkıntılarında avukat yardımı alabilmesi açısından planlanırken, yargıdaki iş yükünün azaltılması ve aile avukatlığı ile rahatlama elde edilmesi planlanıyor. Bununla birlikte beyanname içerisinde adli kolluk hizmetlerine de yeni bir düzen getirilirken, bu hizmet Adalet Bakanlığı'na bağlanacak. Ayrıca Türkiye genelinde sabah erken saatlerde evlere yapılan baskınlara çeki düzen verilerek, “Ev devlettir, kimse işgal edemez” sloganı kullanılacak.

Yargıda Yeni Düzenlemeler

Yargıda avukatların, hakim ve savcılar ile benzer haklara sahip olması açısından adımlar atılırken, yıllardır süren bu tartışmanın bitirilmesi planlanıyor. Cezasızlık algısını ortadan kaldırmak için çok küçük cezalara kamu hizmeti cezası getirilirken, bilirkişi atamaları merkezden yapılacak ve 10.000 olan hakim sayısı 23.000 rakamına çıkarılacak.

Türkiye'de artan hukuk fakültesi sayıları sonrasında hukuk fakültelerinde kontenjan azaltma uygulamasına gidilerek, daha başarılı gençler arasından avukat mezunlar elde edilmesi sağlanacak. Çok önemli konulardan biri olan kadastro ve miras davalarındaki 30-40 yıl gibi süreçlerin düşürülmesi için süreç kısaltma yoluyla hızlı karar alınması için düzenlemeler yapılacak.

Yorumlar (6)
Bir grup MEMUR 1 hafta önce
ÇOK İYİ OLUR. ÜNİVERSİTE MEZUNU 1/4 VHKİ MEMURA 600 EK GÖSTERGE VERMEK NE DEMEK HEMEN DAVA AÇACAĞIM.
Bir grup MEMUR 1 hafta önce
BUNLAR FIKRAYI ÇOK SEVİYOR HERHALDE.
Sağlık çalışanları 1 hafta önce
SİNAN ATEŞİN KATİLLERİNİ BULUN ÖNCE... ANKARA'NIN GÖBEĞİNDE ?????
KURUÇAY 1 hafta önce
ÖNCE ADALET.
Dolunay 1 hafta önce
Siz önce ek göstergenizin ne olduğunu bir öğrenin ondan sonra dava açın. 1/4 VHKİ 2800 ek gösterge hakkına sahiptir. Algı yapmaya çalışmayın!!!
Vatandas 1 hafta önce
Aile avukatından önce aile piskologu diyetisyeni öncelikli olmalı piskologların seans ücretine güc yetmiyor uzun vadede olursa seanslar bittin piskoloji duzelirse avukat ihtiyacıda azalır diye düşünüyorum
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.