Bu duyuru, TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında yapılan toplantı sırasında geldi. Özlem Zengin, gündem dışı konuşmaların ardından Filistin'deki olaylara ilişkin bir açıklama yaparak, "Üzgünüm ki, bu acı olaylar sonucunda milli yas ilan etmek durumunda kalıyoruz. Bugün içinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile ülkemizde 3 günlük milli yas ilan edilecek. Bu karara, Genel Kurul'daki tüm siyasi partilerin destek vereceğinden eminim. TBMM olarak ve başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tüm bileşenleriyle bu olaya verdiğimiz önemi vurgulamış olacağız" dedi.

"Torba Kanun" Teklifinin Birinci Bölümündeki İlk 29 Madde TBMM Genel Kurulundan Geçti! "Torba Kanun" Teklifinin Birinci Bölümündeki İlk 29 Madde TBMM Genel Kurulundan Geçti!

Zengin, "Genel Kurul'un devam ettiği süre zarfında bu kararın tamamlanmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı kararnamesini burada da paylaşabiliriz. Ülkemizin 3 günlük milli yas ilanı, Türkiye'nin duyarlılığını ve birlikte yaşanan acıları paylaşma iradesini yansıtması açısından büyük bir öneme sahip" diye ekledi.