Sağlık Personeline Seyyanen Zam Masada!

Tavan ek ödeme çalışmalarını da ilk kez duyurduğumuz gibi sağlık personellerine yönelik son dakika gelişmesini de yine saglikpersoneliHABER.NET olarak biz duyuruyoruz. Kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre sağlık personellerine yönelik seyyanen zam iyileştirmesi masada.

Ekonomi 08.12.2020, 21:47 09.12.2020, 08:08 Güler Sağlam
Sağlık Personeline Seyyanen Zam Masada!

Covid-19'un yeniden tırmanışa geçtiği bugünlerde ameliyatların hala yapılıyor olmaması, birçok hastanenin pandemi nedeniyle normal poliklinik yapamaması gibi nedenlerden dolayı hastanelerin gelirleri düşmüş ve Kasım ayına ait Aralık'da ödenmesi gereken döner sermaye ödemeleri yapılamayacak. 

Hem hastane gelirlerinin düşmesi hem de normal zamanda dahi birçok hastanenin performans ek ödemesi yapamadığı düşünüldüğünde sağlık çalışanları yine ek ödeme ve maaş hüsranı yaşayacaklar. 

250 TL ile 350 TL ARASI SEYYANEN ZAM YAPILACAK!

Tüm sağlık personellerini kapsaması öngörülen çalışmaya göre sağlık personellerine 250 TL ile 350 TL arasında değişen seyyanen zam verilmesi için Sağlık Bakanlığı çalışma yürütüyor. Henüz son şekli verilmeyen çalışmaya göre Bakanlık seyyanen zam verilmesi için kararlı olduğu yine haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

TIKLAYIN

Sahadan gelen tepkilerin de seyyanen zam yönünde olmasını değerlendiren Cumhurbaşkanlığı ile Sağlık Bakanlığı bürokrasisi sağlık personellerine 250 TL ile 350 TL arasında değişen seyyanen zam yapılmasını gündemlerine aldılar. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA'nın önemle üzerinde durduğu çalışmanın en kısa sürede sonuçlanması en büyük beklentimiz. 

SEYYANEN ZAM ACİLEN UYGULAMAYA SOKULMALIDIR!

Sağlık Çalışanlarının aylardır sürdürdükleri fedakar çalışmaları toplumun tüm kesimleri tarafından takdir toplamaya devam ediyor. Canla başla görev yapan sağlık çalışanlarına, tüm sağlık teşkilatını kapsayacak şekilde geçici tavan ek ödemeleri değil, seyyanen maaşlarına zam yapılarak, sabit ödemelerinin emekliliğe yansıtılması en isabetli karar olacaktır. Yapılacak seyyanen zam uygulamasının ailelerinden aylarca uzakta çalışan sağlık çalışanlarının geç verilmiş haklarının teslimi olacaktır.

Ek ödemelerin tavandan sadece 3'er ay ile sınırlandırılarak ödenmesi, güvenlik, temizlik gibi sürekli işçilerin kapsam dışında tutulması, esnek mesai yüzünden fazla mesaileri kesildiği için ciddi anlamda aylık ücretleri azalan personelin mağduriyetinin acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. ve salgın hala bitmedi. Canlar vermeye devam ediyoruz. Her gün yeni sağlık personelleri covid-19 virüsünü kapmaktadır. En son kovid hastası kalana kadar toplumada riks sıfırlanana kadar sağlık çalışanalrı bütün özverileriyle sahada ön safta mücadelelerine devam edeceklerdir. Yapılan adaletsizliklere bir yenisini eklememek, bozulan iş barışına olumlu katkı sağlamak adına Bakanlık bürokratlarının acilen bu konu hakkında çalışma başlatması elzemdir. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (135)
Sağlıkçı 2 ay önce
Dilenciye para mı veriliyor? 250 lira nedir? Kamuda en düşük maaşı sağlık çalışanı alıyor. Ya 1000 lira zam olmalı yada buntelaffuz edilenler olacaksa ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalıdır.
ROZ 1 ay önce
Para maaş yönetici seçimi olunca nasılda ortak noktada buluşup doluşuyorsunuz ama pkk fetö olunca yorum yok. İşiniz gücünüz menfaat çıkar ve haram ! Çelişkilisiniz iki yüzlüsünüz tek derdiniz var oda fitne çıkarmak ve sizin kimler olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz
Calisan 1 ay önce
Arkadaşlar sağlık çalışanları şu an en az maaş alan kesim birileri çıkıp maaşlara laf etmeleri o yalaka karın tuzu biberi kuru olan yalaka tayfası yalaka nedir yalaka iyi yalakalık yapar siz anladınız işte odur yalakasyon
Hasan a 1 ay önce
Yıllar önce asistanlara, hakim ve savcılara birden en az 1000 tl maaş arttırımı geldi. Polislere yine yüksek iyileştirme geldi. Biz üvey miyiz???
ula hasan 1 ay önce
sen ne kazma adamsın
hasan'a istinaden 2 ay önce
biz hak istiyoruz üstad sacma sapan konuşma, konuyu da saptırma liyakat, emsal memurlarda adalet istiyoruz. gerci niye yazıyorum ki sağlıkcı olmadığın yada tuzunun aşırı çok kuru olduğu bariz belli..
hasan 2 ay önce
size de hiç bir şey yaranmıyor. ne yani, devletin bütçesini olduğu gibi sağlık çalışanlarına mı aktarsınlar,diğer çalışanlara yazık değilmi.biraz kanaatkar olmak lazım.
Sadaka.Sagolun Ya 2 ay önce
Eger bu zam verilirse ben bunu sağlık-sen'li semih ve tayfasına kargoyla göndericem.Alsinlar..... Birde bunu utanmadan başarı diye bize yutturmaya çalışırlar.
Zonguldak 2 ay önce
insanca yaşam için en düşük sağlık personeli maaşı net 8.000 tl olmalıdır. gerisi teferruattır
Enes 2 ay önce
250-350 TL arası artacak denen şeyin nesi zam ben onu anlamadım bakanlığımızın teklifleri morallerimizi daha fazla bozmaktan başka bir işe yaramıyor bize gerçekten bizi savunacak hakkımızı alacak bir bakanlık lazım maalesef sendikalarımız hiçbir işe yaramıyor
Neredesin sağlık sen 1 ay önce
Keşke eğitim bir sen olsaydı başımızda, evde yatan öğretmenlerin hakkını çatır çatır alıyor
kerim 1 ay önce
sendikan sendika mı diye sor bakalım bir kendine. 2 sarı sendikadan biri değilse ben bir şey bilmiyorum. Daha çok ağlarsınız bu kafayla...
Üvey evlat sağlik çalışanı 2 ay önce
Alsınlar o parayi bi taraflarına koysunlar
İSMAİL V. 2 ay önce
Yuhhh dilenciye sadakamı veriyorlar onların olsun 250-350 tl adları zam yaptı bari olmasın bu ne terbiyesizlik yaaa
Sağlıkçı 2 ay önce
Dalga mı geçiyorlar 250 350 ne yaa
Yazık size 2 ay önce
250 diyorlarsa 25 TL gelir, siz anca malumsene üye olun, ne zaman aklınızı kullanacaksınız, ne zaman gerçekten zam alırsınız biliyor musunuz? Söylemeyede gerek yok gerçi, anlamayacak o kadar adam tanıyorum ki, yeterki 200 lira fazla alacağı birimde çalışsın, kim ne yaparsa yapsın ya banane
Anestezi 1 ay önce
Buradan malum sen diye açıklama yapan arkadaşlar eğer beklentileri karşılayacak bir zam gelirse hepiniz malum sen diye hitap ettiğiniz sendikaya üye olup destekleyecekmisiniz. Birde beklentileriniz ne oda malum ama...
Eylül 2 ay önce
Aile sagligi merkezlerinde calisan tibbi sekreter ve temizlik personelleri bu covit 19 la mucadele etmiyormu neden sayin bakanimiz bizide gormuyor tum saglik calisanina odeme yapilirken bizler doktorlarin para vererek calistirdigi isci olarak gorunuyoruz bize de artik saglik bakanligimiz maliye bakanligimiz el uzatsin yeter artik ben 1 yildir bebwgime sarulamiyorum opemiyorum daha bir bucuk yasinda eger bize haklarimiz verilmeyecekse bizlerin aile sagligi merkezinden cikarsinlar
ali 1 ay önce
Esnek mesaiye gelince sağlıkçıyız, ödemeye gelince değiliz. Hayatı çelişki bunların.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?