İsrail tarafından Gazze’de devam eden saldırılarda her geçen gün yüzlerce kişi yaralanırken İsrail hastaneleri de bombalayarak hastaların tedavi olmasına zorlaştırıyor.

TEDAVİLER YARIM KALIYOR

İsrail saldırıları sonrası hayatını kaybeden Gazzeli doktorlar nedeniyle gerekli malzeme bulunsa dahi tedaviler ya yapılamıyor ya da yarım kalıyor.

TANER KAMACI TAKDİR TOPLADI

Gazze'deki sıkıntılı durum devam ederken, Türkiye'den Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Taner Kamacı, gönüllü olarak Gazze'ye giderek kısıtlı imkanlarla yaralanan çocukları tedavi etmeyi başardı.

‘Bu Doktorları Boşuna Dövmüyorlar, Boşuna Katil Olmuyorlar’ Sözü Suç Sayılmadı ‘Bu Doktorları Boşuna Dövmüyorlar, Boşuna Katil Olmuyorlar’ Sözü Suç Sayılmadı

Dr. Kamacı, Kasım ayında dünya genelinde birçok doktorun imzacısı olduğu "Katliamları Durdurun, Sınır Kapılarını Açın" adlı bildirinin de imzacılarından biriydi. Bu fedakarlık ve insanlık hareketiyle takdir topluyor.

Ayrıca, Dr. Kamacı, Diyarbakır'da haftalardır devam eden hekimlerin sessiz yürüyüş eylemlerini organize edenler arasında bulunuyordu.