Bakanlıktan Hekimlere Üstü Kapalı Uyarı: Kafana Göre Takılma! Bakanlıktan Hekimlere Üstü Kapalı Uyarı: Kafana Göre Takılma!

Evde fenalaşan hastaların sayısının artmasıyla, 33 hastadan 18'inin durumunun ağır olduğu bildirildi. 14 hasta ise entübe edilerek yoğun bakıma alındı.

Hastanenin su tankı tam temizlenmedi iddiası

Burdur'da diyaliz sonrası fenalaşan hastalar, aynı şikayetlerle hastaneye geri döndü. Diyalize giren hastalar baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe gibi şikayetlerle hastaneye başvurdu. Durumu ağırlaşan hastaların sayısı hızla artınca yetkililer, diyalize giren tüm hastaları telefonla arayarak hastaneye çağırdı. Bazı hastalar ambulansla hastaneye getirildi.

Valilikten Acil Önlemler

İlk etapta sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla, gün içinde diyaliz tedavisi gören tüm hastalar hastanelere yönlendirildi. Burdur Valiliği, olayın ardından diyaliz merkezini kapatarak adli ve idari soruşturma başlattı.

Hastaların Durumu

Burdur, Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya'daki hastaneler ile özel diyaliz merkezlerine sevk edilen hastalardan 14'ü entübe edildi. Burdur Devlet Hastanesi'nde dün 08.00-12.00 ve 12.00-16.00 seanslarında diyalize giren hastaların durumu yakından takip ediliyor.

Soruşturma Devam Ediyor

Burdur Valiliği'nin diyaliz merkezini kapatmasının ardından, olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğü belirtildi. Diyaliz sonrası fenalaşan hastaların durumlarının ciddiyeti, bu olayın sağlık sistemindeki aksaklıkları gözler önüne serdi.