Sağlık Çalışanlarından tepki: Bedenen Ve Ruhen Tükenmişlik Sendromu İle Karşı Karşıyayız! Sağlık Çalışanlarından tepki: Bedenen Ve Ruhen Tükenmişlik Sendromu İle Karşı Karşıyayız!

Sendikanın Sakarya Şube Başkanı Ahmet Kamil Bilgin, kendi çalıştığı hastanede delege seçilemeyerek dikkatleri üzerine çekti. Yargıtay'ın atadığı kayyum heyeti, 3. Olağan Genel Kurulun yeniden yapılması için çalışmalara başladı.

Sakarya'daki kamu hastanelerinde görev yapan işçilerin örgütlendiği Öz Sağlık-İş Sendikası Sakarya Şubesi'nde toplam 1,723 üyenin 8 delege seçeceği seçimler, 3 Ekim ve 4 Ekim tarihlerinde gerçekleşti. Ancak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde delege seçimleri sırasında yaşanan sonuçlar dikkat çekti.

Şube Başkanı Ahmet Kamil Bilgin ve beraberindeki kişiler, sadece iki üyenin oyunu alarak delege seçilme hakkını kaybetti. Bunun karşısında, hastane çalışanlarından Murat Karabulut, Ümit Kansız ve Büşra Şalan üst kurul delegesi olarak seçildi.

Öz Sağlık-İş Sendikası'nın Sakarya Şubesi'nde yaşanan bu gelişmeler, genel kurul öncesi heyecanı artırırken, sendikanın geleceği ve temsil yetkisi konuları da merakla bekleniyor.