Ali Yalçın 3600 Ek Gösterge, Yardımcı Hizmetler, Kira Yardımı, Gelir Vergisini Değerlendirdi! Ali Yalçın 3600 Ek Gösterge, Yardımcı Hizmetler, Kira Yardımı, Gelir Vergisini Değerlendirdi!

Hürriyet Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Toplantısının Ardından Yapılan Açıklamada Şu İfadelere Yer Verildi.

İsrail Savaş Suçu İşliyor.

“Yıllardır insan olarak yaşama hakları süresiz gerçekleşen abluka ile elinden alınan ve hiçbir temel yaşam desteğine sahip olmayan Gazze ve Filistin halkının uğradığı İsrail zulmü artık son bulmalıdır. Geldiğimiz noktada maalesef sadece bir savaştan değil tüm dünyanın gözü önünde başta hastaneler olmak üzere tüm sivil yaşam yerleri üstelik de yasaklanmış kimyasal bombalar ile aralıksız bombalanmaktadır.

Gayri meşru yollarla Filistin topraklarında işgalci olarak bulunan İsrail, başta Mukaddes şehir Kudüs olmak üzere tüm Filistin topraklarından derhal çekilmelidir. İsrail tüm dünyanın gözü önünde başta çocuklar olmak üzere sivil katliamı gerçekleştirirken buna sessiz kalan uluslararası toplum bu savaş suçuna ortaktır. Savunmasız ve masum çocuklar, kadınlar ve hastalar tedavi gördükleri sırada uluslararası savaş hukukuna göre dokunulmaz olan hastanelere bile artık saldırı yapılıyorsa bunun adı savaş değil bir insanlık dramıdır, bir soykırımdır.

Birleşmiş Milletler Bir An Önce Güvenli Bir Yardım Koridoru Oluşturmalıdır.

Hiçbir inanç ve değere saygısı olmayan İsrail, Ortadoğu’yu kan gölüne döndüren terör destekçisi ülkelerden de aldığı cesaretle artık insan haklarına da saygı göstermiyor. Mevcut koşularda artık kendilerine yaşama şansı dahi verilmeyen başta Gazze olmak üzere tüm Filistin halkına yeme, içme ve sağlık hizmeti gibi birçok temel yaşam desteğinin İsrail tarafından engellenmesi kabul edilemez. Birleşmiş Milletler bir an önce uluslararası bir güvenlik koridoru oluşturarak savaşın hiçbir zaman sebebi ve tarafı olmayan çocuk, kadın, yaşlı ve hastalar başta olmak üzere tüm Filistin halkına çok acil bir şekilde gerekli yardımlar ulaştırılmalıdır.

Bu Savaş ve Bu Zulüm Derhal Durdurulmalıdır.

Bugüne kadar İsrail’in savaşta en çok sivilleri hedef aldığı görülmektedir. Bu da İsrail’in insan haklarına hiçbir zaman saygısının olmadığını gösteriyor. İsrail derhal işgal ettiği topraklardan çekilmeli ve Filistin bağımsız bir devlet olarak tanınmalıdır. Buradan Birleşmiş Milletler ve tüm uluslararası toplum ve kuruluşlara sesleniyoruz. Bebek katili İsrail’in işlediği savaş suçuna bir son verin. Filistin halkının uğradığı zulme ve abluka altında yaşadığı tutsaklığın son bularak Filistin’in bağımsız bir devlet olarak varlığını kabul edin.

Hürriyet Sağlık-Sen olarak İsrail’i yapmış olduğu tüm bu insanlık dışı savaş suçlarından dolayı kınıyor ve lanetliyoruz. Her zaman Filistin halkının yanında bir insanlık dramına sebep olan bu savaşın da karşısında olduğumuzu da belirtmek istiyoruz. “

Hürriyet Sağlık-Sen