Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı! Doğum Esnasında Unutulan Gazlı Bez İçin İl Sağlık Müdürlüğü İçleme Başlattı!

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı'nın 2024 yılı bütçesiyle ilgili bilgileri paylaştığı Komisyon toplantısında, şehir hastanelerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

KOMİSYON ÜYELERİNE DUYURDU!

Koca, Sağlık Bakanlığı'nın 2024 bütçesi, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Sağlık Bilim ve Teknolojileri Anonim Şirketi'nin bütçe, kesin hesap ve Sayıştay raporlarının görüşüldüğü bütçe komisyon toplantısında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

15 YIL SONRA HEPSİ DEVLETİN OLACAK

Bakan Koca, şehir hastanelerinin devlete ait olma süreçleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Şu anda ortalama 17 yıl olan şehir hastaneleri sözleşme sürelerinin 15-16 yıl olacağını belirtirken, geçmişteki sözleşmelerin durumlarına da değindi. Ayrıca, şehir hastanelerinin tıbbi hizmetlerini hiçbir yüklenici firmaya vermediklerini ve sözleşmelerin içeriğini dikkatlice yönettiklerini vurguladı.

ŞEHİR HASTANELERİ TAVAN ÜCRET UYGULAMASI

Bakan Koca, şehir hastanelerinin kiralanması konusunda da açıklamalarda bulunarak, tavan ücret uygulamasıyla ilgili bilgiler verdi. Yapılan düzenlemelerle döviz ve enflasyondaki dalgalanmalara karşı bir güvence sağlandığını ifade etti. Şehir hastanelerinin kullanım bedeli konusunda ise en üst noktada verilecek rakamın bütün şehir hastaneleri için 27,5 milyar avro olduğunu belirtti.