. Ağrıları bir türlü dinmeyen genç kadın, her seferinde "Ağrıların psikolojik" denilerek evine gönderildi. Ancak ağrıları tekrarlayan Kesgin, devlet hastanesine başvurduğunda, bağırsağında iğne ucu unutulduğunu öğrendi. Geçtiğimiz haziran ayında acil olarak ameliyata alınan Kesgin, ne yazık ki yaşamını yitirdi. Ailesi, özel hastane ve doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul'da 5 yıl önce özel bir hastanede gerçekleştirilen ameliyat, genç kadının hayatını adeta bir kâbusa çevirdi. Elif Kesgin'in sürekli devam eden ağrıları, doktorlar tarafından "psikolojik" olarak nitelendirilip gönderildi. Ancak Kesgin, ağrılarına çare bulamayınca devlet hastanesine başvurduğunda, bağırsağında unutulan iğne ucunu keşfetti. Ameliyatı gerçekleştiren doktorun yıllarca oyaladığı genç kadın, iğnenin fark edilmesi üzerine haziran ayında acil bir şekilde ameliyata alındı. Ancak bu müdahale sonrasında Kesgin, yaşamını yitirdi.

Elif Kesgin'in yakınları özel hastane ve doktorlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

5 YIL ÖNCE KOLİT AMELİYATI OLDU

İstanbul'da 9 yıl önce evlenen Elif Kesgin (29), bir süre sonra boşandı. Bugün 8 yaşında olan kız çocuğunu annesi ve babasının yanında büyüten Kesgin'in bağırsağında 5 yıl önce stres nedeniyle kolit oluştu. Elif Kesgin Kadıköy'deki özel bir hastanede bağırsak ameliyatı oldu.

"SENİN AĞRILARIN PSİKOLOJİK"

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, genç kadının hayatı ameliyatın ardından kabusa döndü. Ağrıları bir türlü dinmeyen Elif Kesgin, bu şikâyetlerini ameliyatı yapan doktora ilettiğinde, "Sen artık bu şikâyetleri huy edindin. Seninki psikolojik; ağrın, sancın da öyle" denilerek evine yollandı. 5 yıl boyunca iyileşmeyen Elif Kesgin'in acıları 4 Ocak günü dayanılmaz boyuta geldi.

BAĞIRSAĞINDA İĞNE UCU UNUTULDUĞU BELİRLENDİ

Evlerinin yakınındaki devlet hastanesine başvuran Kesgin'in bağırsağında oksitlenmiş 5 santimetrekarelik iğne ucu unutulduğu belirlendi. Duruma derhal müdahale edilmesi gerektiğini belirten devlet hastanesi doktoru, Kesgin'i ameliyatı yapan doktora yönlendirdi.

ACİL OLARAK ALINDIĞI AMELİYATTA HAYATINI KAYBETTİ

Kesgin'in sağlık durumunu yine umursamayan özel hastanedeki doktor, genç kadını 6 ay boyunca sıvı gıda alması gerektiğini söyleyerek bir kez daha eve yolladı. 6 ay sonra rahatsızlanan Kesgin, haziran ayında acil olarak ameliyata alındı. Ameliyattan sağ çıkamayan talihsiz kadın hayatını kaybetti. Annesi Gönül Aksoy, babası Adil Aksoy ve 8 yaşındaki kızı Melek İnci Kesgin, ölümden hastane ve doktorları sorumlu tutarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"KIZLARININ ÖLÜMÜ AİLESİNDEN SAKLANDI"

Elif Kesgin'in ölümünün hastane yönetimi ve doktorlar tarafından ailesinden saklandığını suç duyurusu dilekçesinde belirten avukat Handan Bakbak, şöyle konuştu: "Elif Kesgin'in annesi apar topar odadan çıkartıldı. O sırada hastaya kalp masajı yapılmış, teni buz kesmiş ve yoğun bakıma kaldırılmıştır. Üç saat sonra da 3 araç dolusu emniyet güçlerinin refakatinde aileye kızlarının vefat ettiği gece yarısı doktor tarafından söylenmiştir. Neye uğradığını şaşıran aile acıdan kahrolmuş, bir şekilde kızlarının cansız bedenini alıp, hastaneden yine polis kordonundan geçerek ayrılmışlardır.

"BUNUN HESABINI HUKUK SORACAK"

Ambulans İle Otomobil Çarpıştı,3 Sağlık Çalışanı Ve 1 Hasta Yaralandı! Ambulans İle Otomobil Çarpıştı,3 Sağlık Çalışanı Ve 1 Hasta Yaralandı!

Şikâyetimize konu suç, ağır taksirden öte kasıttır. Zira hekim, ilk ameliyattan sonra hastanın bağırsağında yabancı bir cisim bırakmış, ardından gelen tedavi sürecinde özen, dikkat ve mesleki duyarlılıkla hastayı oyalamış ve durumu savsaklamıştır. Sıkıntıları artarak tekrar hastaneye başvuran hastayı, ne yaptığı belirsiz tıbbi müdahaleden 24 saat geçmeden 8 yaşındaki evladından koparmıştır. Bunun hesabını hukuk soracaktır."

Editör: Serap