Kulislerde edinilen bilgiye göre Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bugün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüştü.

Çalışma Bakanıyla yapılan görüşmede Kurban Bayramı hemen sonrasında komisyon görüşmeleri başlayacak olan memur maaş zammı uygulaması ile çekincelerini dile getiren Ali Yalçın ardıdan Külliye’ye çıktı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile yapılan görüşmenin hemen ardından Külliye’ye giden Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan burada Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya geldi.

MEMURLARIN TALEPLERİ İLETİLDİ!

Artan enflasyonla beraber geçim sıkıntısı çeken memurların taleplerinin ele alındığı iki görüşmede de kamuda çalışanlar arasında bozulan ücret dengesizliği gibi konular ele alınırken meclisteki ilk düzenleme memura verilen sözlerin tutulması istendi.

Bunlarda sendikacı yalanları! Bunlarda sendikacı yalanları!

Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı Makamında gerçekleşen görüşmede Cevdet Yılmaz’a memurların sorun ve talepleri birinci ağızdan iletildiği öğrenildi.

GÖRÜŞME AZ ÖNCE BİTTİ

TBMM’de yapılacak düzenleme ile yasalaşması beklenen 22 bin TL en düşük memur maaşı net ücretiyle ilgili de sendikanın görüş ve taleplerinin iletildiği görüşmenin az önce tamamlandığı öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ DEMİŞTİ

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çarşamba günkü AK Parti Grup Toplantısı'nda,  "Seçim öncesi verdiğimiz memur maaşı sözünü lerini getireceğiz" diyerek maaş zammı bekleye memurlara seslenmişti. Diğer taraftan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da, "Bürokratlarımız çalışıyor. En düşük memur maaşı net 22 bin TL olacak. Maliye Bakanlığı ile birlikte, tüm paydaşlarımızı memnun edecek bir düzenleme hedefliyoruz. Meclis'in tatil öncesinde bu yasayı çıkarmayı planlıyoruz" şeklinde konuşmuştu.