2022 Eylül Ekim aylarını kapsayan ve bir çok mazeret tayininde değerlendirme kıstası olan bölge hizmet grupları yayınlandı. Sağlık personelinin alt bölge tayini gibi mazerete dayalı tayinlerinde esas alınan Bölge hizmet grupları tabloları unvan bazlı 06.09.2022 itibariyle yayına verildi.

2022 Eylül Ekim dönemi Bölge Hizmet Grupları Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından 6 Eylül 2022 Salı tarihinde güncellenerek yayına verildi.


Bölge Hizmet Grupları Kasım - Aralık 2022 - TIKLAYINIZ.


2022 Eylül Ekim Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları Planlama Dairesi Başkanlığı tarafından 2022 Eylül Ekim dönemini kapsayacak olan bölge hizmet grupları Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Web sitesinde 6 Eylül Salı tarihinde güncellendi. Bilindiği üzere yılın tek aylarında (Ocak - Mart - Mayıs - Temmuz -Eylül ve Kasım aylarında) bölge hizmet grupları yayınlanmaktadır. Yayınlanan tabloların güncellenmiş haline aşağıdan erişebilirsiniz. 

Atama ve yer değiştirme yönetmeliğine istinaden güncellenerek alt bölge tayinleri ile mazeret tayinlerinde (Can güvenliği, aile birliği ve sağlık mazereti) sağlık personelinin atamalarında kullanılan Bölge Hizmet Grupları güncellenerek  Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sitesinden duyuruldu.

İŞTE Eylül Ekim 2022 DÖNEMİ BÖLGE HİZMET GRUPLARI


(Ebe, Hemşire, Laboratuvar, Röntgen Teknisyeni ve diğerleri)

(Unvanı Ebe, hemşire, att vb branşlarda olanların bölge hizmet grupları aşağıda yer alan Ataması Sınav Yoluyla Yapanların Bölge Hizmet Grupları başlığında yer almaktadır.

ALT BÖLGE TAYİNİ NEDİR?

Alt bölge tayini yönetmeliğin 26. maddesinde düzenlenmiştir.

Sağlık Bakanlığı Alt Bölge Tayini, Alt Bölge Tayini Nasıl Yapılır? - TIKLAYINIZ.

İlgililerin talebi halinde;

 # Aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere;

 # D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere,

PDC'nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir. Bu atamalara alt bölge tayini denmektedir.

2022 Temmuz ve Ağustos Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!haberi için tıklayınız