Olay, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde meydana geldi. İki aydır tedavi gören bir hastanın yakınları, hastalarının durumu hakkında bilgi almak amacıyla Dr. Fatma Kübra Karaosmanoğlu ile görüşmek istedi. Karaosmanoğlu, hasta hakkında gerekli bilgileri verdi, ancak görüşmenin ardından yaşanan olaylar saldırıyla sonuçlandı.

Hasta yakınlarından biri olan M.A., doktora hakaret ettiği iddiasıyla suçlandı. Olayın daha da kötüye gitmesi sonucunda H.A. tarafından doktora yumruk atıldığı bildirildi. Doktor Karaosmanoğlu, "Hayati tehlike yoktur geçici hekim raporu" alarak H.A. ve M.A.'dan şikayetçi oldu.

Polis, olaya müdahale ederek H.A. ve M.A.'yı gözaltına aldı. Ancak, şüpheliler suçlamaları kabul etmediler ve aynı şekilde doktor Karaosmanoğlu'ndan da şikayetçi oldular. Polis, gözaltındaki şüphelilerin işlemlerinin devam ettiğini söyledi.

VALİ USTAOĞLU:  UYGULANAN ŞİDDETİ ESEFLE KINIYORUM

Öte yandan Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün, Atatürk Şehir Hastanesinde anestezi uzmanı olarak görev yapan bayan hekimimize hasta yakınları tarafından uygulanan şiddeti esefle kınıyorum. Konuyu adli makamlar nezdinde yakından takip etmekteyim. Doktorumuza geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum."