TGRT Haber Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan, kulislerde dolaşan bilgileri açıkladı ve memur maaşlarıyla ilgili gelişmeleri duyurdu. Sözcan, "Memurlar için iki farklı formül üzerinde çalışılıyor" dedi. İlk seçenekte, en düşük memur maaşı olan 11 bin 848 lira (aile yardımı dahil) yüzde 85 artışla 22 bin liraya yükselecek. İkinci seçenekte ise maaşlara 5 bin lira seyyanen zam yapılacak ve kalan kısmın ise oransal olarak artırılmasıyla net 22 bin lira seviyesine tamamlanacak.

Memurların Üst Maaşları İçin Özel Çalışmalar!

Ahmet Sözcan, 22 bin lira üzerinde maaş alan memurlar için de özel çalışmalar yapıldığını belirterek şu açıklamalarda bulundu: "En düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarılmasıyla birlikte en yüksek memur maaşlarının da gözden geçirilmesi gerekiyor. Dengenin korunması adına bu çalışmaların yapıldığını belirtmek isterim." Sözcan'ın bu ifadeleri, üst maaş alan memurları da yakından ilgilendiriyor. Detaylar haberimizde yer alıyor.

EMEKLİ MAAŞI NE OLACAK?

Emeklilerin de maaş beklentilerine değinen Sözcan, “En düşük emekli maaşı 7.500 lira. Ancak 7500 lira üzerinde emekli alanların maaşı yükseltilmedi. Bunların düzeltilmesi gerekiyor.

Burada da kademeli bir artış 7.500 ila 10 bin lira arasında alanlara yüzde 45, 10 bin ile 15 bin lira alanlara yüzde 40’lık zam, 15 bin ile 20 bin maaş alanlara yüzde 35’lik zam, 20 bin lira üzerinde alanlara ise yüzde 30’luk zam bekleniyor. Memur, SSK ve Bağkur emeklileri de faydalanacak.”