Hastane koridorlarında dolaşan sokak köpekleri, Türkiye genelinde yaşanan sokak köpeği olaylarına yeni bir boyut kazandırdı. Soğuk havadan korunmaya çalışan bu hayvanlar, sağlık kurumlarının içine sığınarak dikkatleri üzerlerine çekti. Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'nde gerçekleşen bu olay, sosyal medyada gündem oldu.

Ülke genelinde sokak köpeği olaylarında yaşanan artışın yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir okul yolunda meydana gelen köpek saldırısı da büyük üzüntü yaratmıştı. Bu tür olaylar, toplumun duyarlılığını ve hayvan hakları konusundaki sorumluluğunu bir kez daha gündeme getiriyor.

KÖPEKLER KAPALI KAMUSAL ALANLARA KADAR GELDİ

Yaşanan bu şaşırtıcı olaydan sonra yetkililerden önlem alınması için yardım istense de benzer görüntüler kamuoyuna yansımaya devama ediyor.

Bunun yanı sıra köpekler sadece sokakları değil, kapalı kamusal alanları da esir altına aldı.

Geçtiğimiz günlerde bir asansörü bulunan köpek görüntülerinden sonra şimdi de bir hastaneden olayla ilgili benzer fotoğraflar paylaşıldı.

HASTA BEKLEME ALANINI İŞGAL ETTİLER

İstanbul'a bağlı olan Göztepe ilçesinde yer alan Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'nin hasta bekleme alanından şok edici görüntüler kayda alındı.

İl Sağlık Müdürü Karaca: Uzman Hekim Sayısı 59'dan 257'ye Çıktı! İl Sağlık Müdürü Karaca: Uzman Hekim Sayısı 59'dan 257'ye Çıktı!

Neredeyse her gün binlerce hastanın bulunduğu, onlarcasının muayene olmak için sıra beklediği bölgeye gelen köpekler, hiçkimseyi umursamadan zemine uzandılar.

Hastaneye gelen hastalar bu tür bir görüntüyle karşılaşınca şaşkına döndüler. Güvenliğin ve yetkililerin olaya müdahale etmemesi de tepkiler topladı.

Editör: Serap