24 Mayıs'ta gerçekleşen olayda, Saliha Tuncel'in, aynı hastanede görevli doktor sevgilisi Halil İbrahim A.'nın oturduğu rezidansın 7. katındaki Fransız model balkonundan 3. katın balkonuna düştüğü belirlendi. Soruşturma kapsamında, çiftin çalıştığı hastanenin mali işler uzmanı ve icra kurulu üyesi Çiğdem Özkan da gözaltına alındı. Özkan, 'tehdit ve şantaj' suçlamasıyla tutuklandı. Özkan'ın, hastanenin sahibi ve başhekimi olan doktor T.C. ile ilişkisi olduğu iddia edildi.

Çiğdem Özkan'ın, T.C. ile Saliha Tuncel'in birlikte villaya girdikleri anları içeren görüntülerle hemşireyi tehdit ettiği ileri sürüldü. Doktor T.C. ise daha önce ifadesine başvurulmuş ve ardından tekrar gözaltına alınmıştı. Ancak T.C., işlemlerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Olayın ardından yapılan inceleme ve alınan doku örnekleri üzerinde Ankara Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan bilirkişi raporuna göre, fiziksel darp veya zorlama nedeniyle çığlık atan veya mukavemet gösteren kadın sesine dair herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ayrıca, düşme olayının yaşandığı pencere ve korkuluk üzerinde parmak izi veya DNA örneği tespit edilemedi.

Raporda, Halil İbrahim A.'nın düşme anında telaşa kapılarak, kamera görüntüleri ve ifade tutanaklarından anlaşıldığına yer verildi. Ancak, hastaneye kaldırılan Saliha Tuncel maalesef kurtarılamadı. Halil İbrahim A., ilk ifadesinde olayı görmediğini belirtmiş ve serbest bırakılmıştı. Daha sonra ikinci kez gözaltına alınan Halil İbrahim A., bu sefer adli kontrolle serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

İNTİHARA MEYİLLİ DEĞİL

Bilirkişi raporunda, Saliha Tuncel’in, intihara meyilli bir kişiliği olduğuna yönelik psikolojik sorunu olduğunu gösteren belgeye veya tanık ifadelerine rastlanmadığı belirtildi. Hemşirenin ölümünün, künt genel beden travmasına bağlı kafatası, boyun omuru ve kemik kırıklarıyla, beyin ve iç kanama sonucu meydana geldiği anlatıldı. Hemşire Tuncel’in, ölümünde zehirlenmeye bağlı herhangi bir tıbbi bulguya da rastlanmadığı ifade edildi.

Saliha Tuncel’den alınan tırnak sürüntülerinde hem kendisine hem de Halil İbrahim A.’nın DNA örneklerinin birlikte bulunmasının da aynı iş yerinde çalışmaları, 4 yıldır birlikte olmaları, olay tarihinden önceki 3 gün içerisinde birkaç kez buluşmaları, olay anında aynı evde bulunmaları ve olay sonrası Halil İbrahim A.’nın yanına inerek yardımda bulunmasından kaynaklanabileceğinin değerlendirildiği anlatıldı.

DENGESİNİ KAYBEDİP DÜŞTÜ

Olay yerinde yapılan fiziki incelemelerin de değerlendirildiği raporda, ‘’Düşme pozisyonu ve bedenin binadan çok ileri doğru bir menzille ayrılmaması, eşikte bulunduğu düşünülen müteveffa Saliha Tuncel’in vücudunun dengesini kaybetmesi sonrası yeterince yüksek olmayan balkon korkuluğunun üzerinden düştüğü yönünde bulgu olduğu, zorlamaya bağlı bir düşme bulgusunun olmadığı değerlendirilmektedir’’ denildi.

ŞANTAJ DAVASI BAŞLADI

Milletvekili: Seçimler Olalı 9 Ay Geçti Fakat 3600 Ek Göstergeye Dair Hiçbir Gelişme Olmadı! Milletvekili: Seçimler Olalı 9 Ay Geçti Fakat 3600 Ek Göstergeye Dair Hiçbir Gelişme Olmadı!

Olayın ardından, ‘Tehdit ve şantaj’ suçundan tutuklanan Çiğdem Özkan’ın, Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmasına da başlandı. Davada, Özkan’ın tutukluluk halinin devam etmesine karar verilirken, duruşma ertelendi.

“BAŞKA KIZ ÇOCUKLARI YANMASIN”

Niğde’den eşi ve kızıyla duruşmayı izlemeye gelen baba Salim Tuncel, duruşma sonrası açıklamada bulundu. Tuncel, ‘’Bugün karar çıkmadı, ileriki aşamada ne çıkar biz de bilmiyoruz. Tek dileğim benim kızımdan başka kız çocukları yanmasın. Hastane müdürü Çiğdem Özkan’ın, tutukluluğunun devam etmesi bizim içimizi az da olsa rahatlattı” dedi.

Hacer Tuncel de ‘’Benim 25 yaşındaki kızımla 40 yaş üstü 3 kişi ortada oynamışlar. Benim kızım böyle birisi değildi. Hayatı yaşamayı seven birisiydi. 3 kişi kızımı oyuncak etmişler. Benim içimi yakanların da içi yansın. Adalet istiyoruz. Sabah 10’dan gece 20.30 kadar davadaydık. Ben kendi kızım için ayakta durmak zorundayım. Çünkü arkamda daha çocuklarım var” diye konuştu.

Editör: Serap