Genel Cerrahı Poliklinikte Darp Etti!

Ünye Devlet Hastanesi Genel cerrahi uzmanı Dr.Çetin KARADAĞ, kendini bilmez bir hasta yakını tarafından poliklinikte darp edildiği öğrenildi.

Sağlık 15.04.2021, 11:55 15.04.2021, 22:07 Güler Sağlam
Genel Cerrahı Poliklinikte Darp Etti!

Genel Cerrahi Uzmanı Çetin Karadağ'ın darp eden vatandaş tarafından iki haftadır tehdit edildiği iddia edildi. Cerrahın konuyla ilgili Başhekimliğe dilekçe verdiği de gelen iddialar arasında. Dilekçesinde "başıma bir şey gelirse sorumlusu başhekimliktir" diyen hekimle ilgili ne gibi bir koruma tedbiri alındığı, alınmamışsa dilekçeye rağmen bu darp olayının gerçekleşmesi oldukça düşündürücüdür. 

İddiaya göre, 2  gün önce Op.Dr. Çetin Karadağ tarafından tedavi uygulanan ve daha sonra da başka bir hekime yönlendirilen  hastada bazı komplikasyonlar gelişti. Olaydan Op.Dr. Çetin Karadağ'ı sorumlu tutan yaşlı hastanın yakını bugün Genel Cerrahi Polikliniğine gelerek tehditler ve hakaretler savurarak Op.Dr. Karadağ'ı darp etti.
Adının İ.T olduğu öğrenilen şahıs daha sonra gözaltına alındı.

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, "Şifa veren kişiye nasıl el kaldırırsınız" diyerek Doktor Karadağ'a yapılan saldırıyı kınadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, bir hasta yakını tarafından doktoru darpettiği öne sürülen olayı kınadı.

Müdürlükten, "Sağlıkta şiddete hayır" başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, Ünye Devlet Hastanesi'nde tedavi gören bir hastanın yakınının, bugün saat 11: 10 sularında hastanede görevli Genel Cerrahi Uzmanına fiziksel şiddet kullanıp darp ettiği belirtildi.

Bir sağlık çalışanlarının görevi başında darp edilmesinin kesinlikle kabul edilemez bir durum olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın fedakarca sürdürdükleri çalışmalarını her fırsatta dile getireceğiz ve bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. Sağlık çalışanımıza karşı yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?