Olay, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Polikliniği'nde öğle saatlerine doğru meydana geldi. İddiaya göre, 40 yaşındaki Ömer F., sağlık çalışanı Mustafa Yıldız ile aralarında husumet bulunan bir kişiydi. Mustafa Yıldız, hastanede rutin çalışmalarını yürütürken, bu korkunç olayın kurbanı oldu. Saldırgan Ömer F., M.Y.'yi vücudunun çeşitli bölgelerinden bıçakladı ve ardından acımasızca tekmeledi.

Olayın şiddeti nedeniyle ağır yaralanan Mustafa Yıldız, hemen hastanenin acil servisine kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Saldırgan Ömer F. ise hastane güvenlik görevlileri tarafından yakalandıktan sonra polis ekiplerince gözaltına alındı.

İzmir’de Hastane Yemeğinden Kurt Çıktı! İzmir’de Hastane Yemeğinden Kurt Çıktı!

Olayın ardındaki sebep ve detaylar ise polis soruşturması devam ederken aydınlatılmaya çalışılıyor.

OLAYDAN HEMEN SONRA ÇEKİLMİŞ DEHŞET GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan hastane koridorlarından yaşanan ve büyük paniğe neden olan olaya ilişkin cep telefonu kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Olaydan hemen sonra çekilen görüntülerde, sağlık çalışanı kanlar içerisinde yerde yatarken saldırgan Ömer F.'nin çevredeki vatandaşlara, "karışmayın namus meselesi" diye çıkışması yer alıyor. Saldırgan şahsın, gözaltına alınarak kelepçelenmesi sırasında "namus meselesinin cezası ölümdür" diye bağırması da görüntülerde yer aldı.

YASAK AŞK İDDİASI

Yasak aşk nedeniyle yaşandığı iddia edilen olay sonrası gözaltına alınan saldırganın işlemleri sürerken, hastanede tedavisi devam eden Mustafa Yıldız'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.