Liyakat, ehliyet diye bas bas bağırdıkları dile getiren Dümen, “kurumlar yönetilemiyor diye diye sesimiz kısıldı. Idareciler kurumları yönetmek yerine ayrımcılık yaptılar” dedi.

“Liyakatsiz ve ehliyetsiz idareciler, iddiasız ve içeriksiz soruşturmalarla çalışanları korkutmaya çalışıyor” diyen Dümen, “kendilerinden olmayanı bir şekilde dışladılar. Kurumları liyakatla yönetebilecek birçok çalışan âtıl durumda kaldı” sözlerini kullandı.

Dümen açıklamasını şu şekilde devam etti:

Kurumlarda çalışmadan maaş alan , kendi işini yapmayan binlerce kişi türedi. Uydurma kadrolarla yandaşlar ihya edildi. Yani kısaca hakkıyla çalışanların sırtında yürüdü kurumlar. Menfaat , tehdit , mobbing liyakatin ve adaletin yerine geçeli yıllar oldu. Yani bu süre içinde kimse sesimizi duymadı mi, kimse bunu farketmedi mi ? Yanlış yapandan hesap hiç sorulmadı. Dosyalar kapatıldı. Bunlar farkedilmedi mi ? Bir gün bile susmadan dile getirdiğimiz haykirdigimiz sorunlar fatkedilmedi mi ? Bir gün bizlerede sorulma ihtiyacı neden duymadınız hep tek taraflı dinlediniz bu vasıfsız insanların yalan beyanlarıyla hareket ettiniz bizimde sizleri görmezden gelecegimiz gün gelecek

ifadelerine yer  verdi