PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

2022 Temmuz - Ağustos Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

2022 temmuz ve ağustos aylarını kapsayan ve bir çok mazeret tayininde değerlendirme kıstası olan bölge hizmet grupları yayınlandı. Mazeret tayinleri başta olmak üzere alt bölge tayininde esas alınan bölge hizmet grupları Temmuz ve Ağustos ayında geçerli olmak üzere yayımlandı. Sağlık personelinin alt bölge tayini gibi mazerete dayalı tayinlerinde esas alınan Bölge hizmet grupları tabloları unvan bazlı 18 Temmuz 2022 itibariyle yayına verildi.

Sağlık Bakanlığı 18.07.2022, 23:20 19.07.2022, 16:48 Cansu Polat
2022 Temmuz - Ağustos Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

2022 Temmuz ve Ağustos dönemi Bölge Hizmet Grupları Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından 18 Temmuz 2022 Pazartesi tarihinde güncellenerek yayına verildi.

2022 Temmuz ve Ağustos Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!

Sağlık Bakanlığı İnsan Kaynakları Planlama Dairesi Başkanlığı tarafından 2022 Temmuz ve Ağustos dönemini kapsayacak olan bölge hizmet grupları Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Web sitesinde 18 Temmuz 2022 Pazartesi tarihinde yayına verildi. Bilindiği üzere yılın tek aylarında (Ocak - Mart - Mayıs - Temmuz -Eylül ve Kasım aylarında) bölge hizmet grupları yayınlanmaktadır. Yayınlanan tabloların güncellenmiş haline aşağıdan erişebilirsiniz. 

Atama ve yer değiştirme yönetmeliğine istinaden güncellenerek alt bölge tayinleri ile mazeret tayinlerinde (Can güvenliği, aile birliği ve sağlık mazereti) sağlık personelinin atamalarında kullanılan Bölge Hizmet Grupları güncellenerek  Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün sitesinden duyuruldu.

İŞTE Temmuz ve Ağustos 2022 DÖNEMİ BÖLGE HİZMET GRUPLARI

(Unvanı Ebe, hemşire, att vb branşlarda olanların bölge hizmet grupları aşağıda yer alan Ataması Sınav Yoluyla Yapanların Bölge Hizmet Grupları başlığında yer almaktadır.

ALT BÖLGE TAYİNİ NEDİR?

Alt bölge tayini yönetmeliğin 26. maddesinde düzenlenmiştir.

İlgililerin talebi halinde;

 # Aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere;

 # Aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere;

 # D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere,

PDC'nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir. Bu atamalara alt bölge tayini denmektedir.

2022 Mayıs ve Haziran Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı!haberi için tıklayınız

Yorumlar (2)
. 1 ay önce
Biyolog yok mu
z.ö 1 ay önce
merhaba arkadaşlar benim 31 ağustosta 4 yılım doluyor. Ben 1 eylülde dilikçe versem ama temmuz ağustos alt bölge listesi için olurmu.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?