Yunus Şimşek, HEP-SEN yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesi önünden Bakan Koca'ya hitap etti. 

"Bakan Fahrettin Koca'ya Şanlıurfa'dan cevabımızdır" diyen Şimşek, şunları söyledi: 

"Bakanın romantik, samimi ve bir o kadar ütopik mektubunu okuduk. Ancak sonra gerçekler aklıma geldi ve rüyadan uyandım. Gerçekler böyle mi? Gerçekler nedir, değerli arkadaşlar?

Bakanımız mektubunda sokaklar demiş. Burası sokak falan değil. Burası evimizin önü, biz de ev sahibiyiz. Evimizin önünden Bakanımıza sesleniyoruz. Geçinemediği için ek iş yaparak inşaat alanında hayatını kaybeden tekniker arkadaşımızdan bu mektupta yer var mı?

"Nereden, nasıl geldiği belli olmayan, sözleşmeli yöneticilerin zulmü altında illallah edip yurt dışına gitmek zorunda kalan hekimlerden, hemşirelerden haberi var mı?

Sağlıklı şiddet terörü ortalama her gün yaşanırken, acil servislerde silahlar patlatılırken, can korkusu yaşayan sağlık emekçilerinden haberi var mı?

Yeni atanıp, kirasını zar zor ödeyen memurun kaygısından, 265 bin hemşire, 55 bin ebe, hemşire, fizyoterapist, diyetisyen, teknikerin haykırışından bu mektupta yer var mı?

Yandaş sendikaların yöneticisi olarak kurumlarda istila düzeninden, rant sisteminden haberi var mı?"