KPSS 2019/4 Zimmete Düşenler ve Düşmeyenler Ne Yapacaklar?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sayfasında dün yayınlanan 2019/4 12 bin sağlık personeli alımı göreve başlama işlemleri duyurusuyla beraber yaklaşık 9500 kişinin zimmete düşmeye işlemleri başlatıldı. 12 bin kişinin tamamının zimmete düşmediği, bir kısım atama bekleyen sağlıkçının tedirginliği de haliyle iyice arttı. Peki zimmete düşenler ve düşmeyenler şimdi ne yapacaklar?

Personel Alımı 27.09.2019, 10:40 27.09.2019, 12:18
KPSS 2019/4 Zimmete Düşenler ve Düşmeyenler Ne Yapacaklar?

Bakanlık daha önceki alımlarda evrak teslimi ile başlattığı güvenlik soruşturması/arşiv araştırması sürecini 2019/4’de evrak teslimi yapılmadan soruşturma yaptırdı. Bu alımdaki farklar bir diğeri ise zimmete düşen kişiler hemen yarın göreve başlayamayacaklar. 

Zimmete düşen sağlık personelleri, 2019/4 Göreve Başlama İşlemleri Hakkında  Duyuru haberimizde linklerini paylaştığımız göreve başlama işlemleri için gerekli belgeleri hazırlayacaklar. Ardından istenen başvuru formunu dolduracaklar. Eğer hali hazırda bir işte çalışıyorsa işin ayrılış yapacak. 30.09.2019- 24.10.2019 tarihleri arasında belirtilen komisyonlara Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyurusunda istenen tüm belgeleri ve başvuru formunu şahsen teslim etmeleri gerekiyor. Posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bu aşama komisyonlar adaylar tarafından teslim edilen belgeleri herhangi bir usulsüzlük yada atanmasına mani bir engel olup olmadığı gibi başlıklarda değerlendirecek. (Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından,  www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzundaki nitelik, şart ve kurallar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir.) Dikkat! Bu komisyonlar mülakat vb. gibi komisyonlar değildir. Evrak incelemesi yapacaklar sadece. 

Evraklarında ve beyanlarında herhangi bir olumsuzluk olmayanlar yani göreve başlamasına bir manisi olmayan adalar, SGK’ya bildirilerek 5510 sayılı kanunda belirtilen sürede göreve başlayış işlemleri gerçekleştirilecek.  Atanma şartlarını taşımayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı olarak bilgi verilecektir.

25.10.2019 tarihinden önce işlemlerini tamamlayan adaylar, talep etmeleri durumunda 3+1 hizmet içi sözleşmesini imzalayarak göreve başlayabilecekler. Göreve başlamasında engel olanlara yazılı olarak bildirim yapılacaktır. 30.09.2019 ve 25.10.2019 tarihleri arasında belgeleri teslim etmeyenlerin atama işlemleri de geçersiz sayılacak.

EVRAKLAR HANGİ BAŞVURU KOMİSYONUNA TESLİM EDİLECEK!

İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Sağlık Evi, Toplum Sağlığı Merkezlerine yerleşen adaylar belgelerini İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ bünyesinde oluşturulan başvuru komisyonlarına teslim edecektir.

Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Devlet Hastanesi, Eğitim Hastanesi, Entegre İlçe Hastanesi, Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Kadın, Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Kemik Hastalıkları Hastanesi, Meslek Hastalıkları Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi, Şehir Hastanelerine yerleşen adaylar başvuru evraklarını, bu birimlerde oluşturulan başvuru komisyonlarına teslim edecektir. (örneğin: Kahramanmaraş Pazarcık Devlet Hastanesine yerleşenler; başvuru evrakını Kahramanmaraş Pazarcık Devlet Hastanesinde oluşturulan komisyona teslim edecektir)

BAŞVURU KOMİSYONLARI OLUŞUMU VE SAYISI!

Başvuru komisyonları, il sağlık müdürü veya başhekim onayı ile kurulacak olup, Komisyonlar, başvuru sayıları da dikkate alınarak en az beş kişiden oluşturulacaktır.

PEKİ ZİMMETE DÜŞMEYENLER?

Zimmete düşme işlemleri önümüzdeki günlerde de devam edecek. Emniyet’ten hala soruşturma sonucu gönderilmeyen, incelemesi devam eden adaylar bulunuyor. Bugün 27.09.2019 sabah 10:00 itibariyle de 3113 adayın daha zimmete düşme işlemi gerçekleştirildi.

BİZİM NOTUMUZ: Başta whatsapp haber ihbar telefonumuz olmak üzere özel mesaj yoluyla ulaşan hiç kimseye atama vb. konularda bilgi vermemiz söz konusu değildir. Israrla arayarak (sadece bir numaradan 73 çağrı aldık), telefonu açtırma amacını güden adaylardan ricamız, lütfen işimizi yapmamıza engel olacak adımlardan artık vazgeçiniz. ÖZEL bir teşebbüs olarak HABER SİTESİ çerçevesinde yayıncılık yapıyor, Sağlık bakanlığının yürüttüğü bu süreçle ilgili Bakanlığın vermesi gereken bilgileri bizden ısrarla talep etmeyiniz. 

KPSS–2019/4 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

TIKLAYIN

 a) Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanını, adres bildirimini, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını içeren (Ek–2) Form, 

 b) Diploma aslı veya noter onaylı örneği, diplomanın henüz düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre düzenlenmiş, daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgeler, 

 c) Mezuniyet durumunu gösteren https://www.turkiye.gov.tr/yuksekogretim-mezunbelgesi-sorgulama (e-Devlet) internet adresinden alınan mezun belgesi, (Lisans ve Ön lisans mezunları için)

 ç) KPSS-2019/4 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı, 

 d) 2 adet vesikalık fotoğraf, 

 e) Mal Bildirim Beyannamesi, (Doldurulup kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)  Adaylardan istenen diploma ve diğer belgelerin suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla başvuru komisyonları tarafından tasdik edilerek işleme alınacaktır.

AÇIKLAMA VE UYARILAR

 1- Adaydan, kimlik bilgilerine ilişkin olarak ayrıca bir bilgi veya belge istenmeyecek ancak bu beyanının teyidi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının da yer aldığı nüfus cüzdanı aslını göstermesi talep edilecektir.

2- Adayların kimlik ve adres bilgilerine ilişkin beyanlarının doğruluğu Kimlik Paylaşım Sistemi aracılığıyla araştırılacak, adli sicil ve askerlik durumlarına ilişkin yazılı beyanlarının doğruluğu, yetkili adli ve askeri mercilerden alınacak bilgilerle teyit edilecektir. 

3- Adayların e-Devlet internet adresinden almış oldukları mezun belgelerine ait “Belge Doğrulama” işlemi ilgili başvuru komisyonları tarafından https://www.turkiye.gov.tr/belge-dogrulama internet adresinden T.C Kimlik Numarası ve belge üzerinde bulunan barkod numarası ile yapılacaktır. 

4- Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler göreve başlatılmayacak, göreve başlatılmış olanların hizmet sözleşmeleri feshedilecektir. Ayrıca bu kişiler hakkında, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURU FORMU ÖRNEĞİ:

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (34)
Ahmet karslı 1 yıl önce
3000 kişiden kimse düşmemiş 700 kişiyle iletişimdeyim düşmeyen.1 kişi bile düşmemiş.illaki 1 kişi düşerdi.bize bilgi verir misiniz ?? Rica ediyoruz son gelişmeleri aktarın,sizleri seviyoruz
Y 1 yıl önce
Güler Abla, n'olur edindiğiniz bir bilgi varsa bizimle paylaşın. Merakla bekliyoruz. Endişeliyiz niye düşmedik diye.
Güler Sağlam 1 yıl önce
Değerli Arkadaşlar;

Zimmete düşmeler devam ediyor, edecek. Emniyetten gelen listenin tamamı girildi sisteme, yeni gelenlerde işleme alınarak Çkys’ye işleniyor. Bu süreç devam edecek. 3 bin kişi sabah 09:48 itibariyle işlendiği bilgisini de yine dalga geçilen haber kaynaklarımızdan aldık.

Şuan zimmete düşmeyen arkadaşlar, sadece sabırla beklemeli. Çünkü süreç maalesef böyle işliyor. Bekleyerek ara ara zimmete düşüp düşmediğinizin kontrolünüzü sağlayınız.

İletişim numaramızı arayarak mesaj yağmuruna tutarak sadece ve sadece bizim işimizi zorlaştırıyorsunuz. O meşgul hat üzerinden site haber akışı sağlanıyor. Şu süreçte hiçbir muhatap bulamadığınız halde, haberlerimizle sizleri bilgilendirirken, bizim işimizi yapmaya mani olan arkadaşlardan ricamız, anlayış göstermenizdir. Aksi halde, site işleyişini sağlamak amacıyla atama ve göreve başlama hakkında haber akışını tamamen durdurmak zorunda kalacağız. Çünkü telefon numaramız iptal durumda şuan. Bilginize..
Mrt gng 1 yıl önce
Güler hanım biz size hakaret etmedik zimmete düşmeyi bekleyenler olarak bizi yalnız bırakmayın bizim neden düşmedi zimmete bunu merak ediyoruz ve ne zaman biter tüm adayların zimmete düşmesi
Zimmet 1 yıl önce
Hala kimse düşmedi rica etsek son durum nedir bahsettiginiz 3000 kisilik düşme yaşandı yasanamadi mi yasanacak mi bilgi verseniz? Bugün yaşanmasa bile 30una kadar yaşanır mı? 30una kadar yaşanmazsa yeni 1 duyuru mu beklemek zorunda kalacağız bizi bilgilendirir misiniz?
onur savaş 1 yıl önce
Güler hanım devam ediyor mu çkys'ye yükleme işlemleri, hala düşmedik zimmete o yüzden endişeliyiz, zimmete düşme işlemlerinin devam edip etmediğiyle ilgili son durum hakkında bilgilendirme yaparsanız seviniriz, teşekkürler
V 1 yıl önce
Acaba düşmeyenlerle ilgili bir gelişme varmı lütfen değerli editörler düşmeler devam edermi bu konuda herhangi bir gelişme varsa paylaşın bizle saygılarla
Biyolog 1 yıl önce
Güler hanım bahsettiğiniz 3000 kişi doktormu diğer personel mi , düşen olmamış bu gün
Ahmet karslı 1 yıl önce
1 kişi bile düşmemiş
Theryy 1 yıl önce
Guler hanim iyi aksamlar.. hani bu gun 3113 kisi zimmete dusecekti . Noldu bisey yok lutfen cevap verin size cok guveniyoruz lutfen bisey deyin bi cvp verin
Artemis mavi 1 yıl önce
Arkadaşlar 2019/4 zimmete düşenler arasında ailesinde sorun olup da geçen var mı ya da tanıdığınız
Hülya 1 yıl önce
Merhaba 3113 kisi neden hala ckys de gozukmuyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?