Hasta olduğu öğrenilen Tosun, kendisine serum takarak uyudu. Diğer odada uyuyan mesai arkadaşı E.C, bir süre sonra Tosun'un odasına giderek onu hareketsiz buldu. Tosun'u uyandıramayan E.C, durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Eve gelen sağlık ekibi, Tosun'un yaşamını yitirdiğini tespit etti. Tosun'un cenazesi, otopsi için görev yaptığı hastanenin morguna kaldırıldı.

Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Mahsur Kalan Güvercini İtfaiye Kurtardı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Mahsur Kalan Güvercini İtfaiye Kurtardı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım'da görevli Hilmi Tunahan Tosun'un ölümü, meslektaşları ve sevenleri arasında üzüntüye neden oldu. Olayın detayları henüz tam olarak açıklanmadı.

DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Otopsi işlemleri tamamlanan Hilmi Tunahan Tosun için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik girişi önünde tören yapıldı. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven ile Hilmi Tunahan Tosun'un yakınları ve meslektaşları katıldı.

Tosun'un arkadaşları ve ailesi gözyaşı döktü. Burada konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ataseven, "Genç yaşta kaybettiğimiz Tunahan kardeşimizden, hastane çalışanlarımız ve arkadaşları iyilikle bahsediyor. İnsanların kendisinden memnun ve razı olduğu genç bir kardeşimizdi. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine de sabırlar versin" dedi.

Konuşmanın ardından dua edilen Tosun'un cenazesi, ikindi namazına müteakiben defnedilmek üzere Yukarı Tekke Mezarlığı'na uğurlandı.