Hastane önünde bir araya gelen personel, sessiz ve etkili bir protesto için iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Bu eylem sırasında, çalışanlar hastane bahçesinde basın açıklaması düzenledi.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş) İzmir Şubesi, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapan üyelerinin toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan geriye dönük alacaklarının ödenmesi talebiyle bir eylem gerçekleştirdi. Hastane önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Sağlık-İş İzmir Şubesi Sekreteri Özgür Arslan, üniversite yönetiminin uzun süredir ödeme yapmadığını vurguladı.

Arslan, "Kurum yönetimi tarafından 2 hafta önce toplu iş sözleşmesinden kaynaklı geriye dönük ödemelerin ilk taksitinin 31 Temmuz'a kadar ödeneceği tarafımıza iletildi. Sendikamız, aldığı bilgiler doğrultusunda üyelere ödeme tarihini bildirdi. Ancak üniversite yönetimi geriye dönük ödemenin ilk taksitini ödemedi" şeklinde açıklamada bulundu.

'ÖDEMELER YAPILMAZSA EYLEMLER SÜRECEK'

Hastane yönetiminin iş barışını bozduğunu sözlerine ekleyen Arslan, "Buradan Ege üniversitesi yönetimine tekrardan sesleniyoruz, üyelerimizin Toplu İş Sözleşmesi kazanımı olan geriye dönük ödemelerin tek bir seferde yatırılmasını aksi taktirde Türkiye sağlık işçileri sendikası olarak üyelerimizle birlikte eylemlilik sürecini haklarımızı alana kadar sürdürmeye kararlıyız. Hakkımız olanı istiyoruz, haklıyız kazanacağız" diye konuştu.