Birinci yaptığı açıklamada, “Sendika Genel Başkanı Milletvekili Adayı Olabilir mi?” sorusunu gündeme taşırken, kendi sorduğu soruya yine kendisi “elbette olabilir, ancak olmamalı” şeklinde yanıt verdi.

Birinci okuyanları şaşkına çeviren açıklamasında, aday olmak için Genel Başkanlıktan istifa ettikten ve Vekil Aday Adayı olduktan sonra sendikanın makam odasını ve sendikanın makam aracını kullanması doğru mudur? Ahlaki midir?” sorularıyla yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Şuanda Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları kolunda faaliyet gösteren yaklaşık 52 sendika Genel Başkanının içerisinde sadece Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci MHP’den Milletvekili Aday Adaylığını ilan etmişti.

Birinci iddiaları şu paylaşımla dile getirdi: 

Sendika genel başkanı milletvekili adayı olabilir mi? Elbette olabilir ancak, olmamalı.Hadi oldu diyelim, aday olmak için genel başkanlıktan istifa ettikten ve vekil aday adayı olduktan sonra sendikanın makam odasını ve sendikanın makam aracını kullanması doğru mudur,Ahlaki midir

Önder Kahveci: Yetkiyi Mutlaka Alacağız! Önder Kahveci: Yetkiyi Mutlaka Alacağız!

Sağlık Sen Başkanı: Önder Kahveci Düştüğü Komik Durumdan Kurtulmuş Olur! Sağlık Sen Başkanı: Önder Kahveci Düştüğü Komik Durumdan Kurtulmuş Olur!