İşçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Mersin mitinginde kutlayan Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini kazanacaklarını kaydetti.

Seçimleri kazanmaları durumunda ilk yapacakları şeyin Temmuz ayının hemen başında bütün emekli ve emekçilere %50 zam yapmak olacağını söyleyen Meral Akşeneri mitinge katılan vatandaşlara çeşitli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan seçimlerin önemine dikkat çekerek, seçmenlerin beğendiği adaya oy vermesi gerektiğini vurguladı. Siyasetçilerin seçmenleri ikna etmek için hizmet anlayışlarını, vizyonlarını ve projelerini anlatmak zorunda olduğunu belirten Akşener, seçimlerin seçmenlerin bayramı olduğunu ifade etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçimleri kazanmaları durumunda gençlere iş buluncaya kadar 2 bin 500 lira maaş ödeneceğini açıkladı. Ayrıca, Kurban Bayramı'nda da emeklilerin hesaplarına 15 bin lira kurban parası yatırılacağını sözlerine ekledi.

Akşener, köylerde okullar açacaklarını ve buralara öğretmen tayin edeceklerini anlatarak, şunları kaydetti:

Veteriner ve ziraat mühendisi tayin edeceğiz. Genç bir çift, köyde yaşayıp tarım mı yapmak istiyorsunuz? Karı koca, ikinizin de sizin SSK ya da Bağ-Kur primlerinizi devlet olarak biz ödeyeceğiz çünkü üretmeden Türkiye kalkınamaz. Gıdanın pandemi döneminde beka gibi önemli olduğunu, gıda güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Havza bazlı tarım yapılacak, toprağınızda ne ekmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Yetiştirdiğiniz ürün ne ise satın alacağımızı ilan edeceğiz. Düşük çıkarsa ilan ettiğimiz parayı alacaksınız. Yüksek çıkarsa fiyat, cebinize ekstradan para girecek."