Özellikle Elbistan gibi ilçelerde deprem tazminatlarının hala hesaplara yatmamış olması, memurlar arasında endişe ve merak yaratıyor. Yaşanan gecikmeler nedeniyle memurlar, tazminatlarının ne zaman yatacağını ve herhangi bir kesinti olup olmayacağını sorguluyor.

Son dakika bilgilerine göre Elbistan ilçesindeki memurlara ödenen deprem tazminatları, 3 gün önce hesaplara aktarıldı. Konuyla ilgili yetkililerden alınan bilgilere göre ödemelerin zamanında yapıldığı ve herhangi bir kesinti olmadığı belirtildi. Bu gelişme, Elbistan'daki memurlar arasında oluşan endişeyi sona erdirmiş ve tazminatların düzenli bir şekilde ödendiği teyit edilmiştir.

Ancak diğer illerimizde henüz yatmadığını tespit ettik.

Buna göre Haziran ayı deprem tazminatlarının önümüzdeki hafta hesaplara yatması bekleniyor.

Deprem Tazminatı Ne Kadar Yatacak? Kesinti Olacak mı?

Haziran ayı deprem tazminatlarında kesinti olmayacak. Elbistan'da tazminat ücretleri 2044 TL olarak hesaplara geçti.

Deprem Tazminatı Nedir?

Depremlerden etkilenen yerlerdeki kamu personeline tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

Buna göre; Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Kilis, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlıurfa illeri ile Adana ilinin Çukurova, Ceyhan, Seyhan, Kozan ve Yüreğir ilçeleri, Diyarbakır ilinin Bağlar, Bismil, Çermik, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçeleri, Elazığ ilinin merkez, Baskil, Karakoçan, Kovancılar, Maden ve Palu ilçelerinde sürekli görevle fiilen çalışan, Devlet Memurları Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Uzman Jandarma Kanunu, Uzman Erbaş Kanunu, Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Yükseköğretim Personel Kanunu'na tabi personele, kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli ve geçici işçi olarak çalıştırılan personele, kanun hükmünde kararname (KHK) ve diğer mevzuat uyarınca sözleşmeli olarak çalıştırılan personele, ilgili mevzuatı uyarınca istihdam edilen diğer personele 2 Şubat'tan itibaren 6 ay süreyle 2 bin 59 lira 99 kuruş tazminat ödenecekti.