Memurların maaşlarının işçi maaşlarından düşük kalması, kamuda adaletsizliği doğururken memurlar bu durumu kabul edilemez buluyor.

İşçi Arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz. Bu maaşlar tüm çalışanlarının hakkıdır. Bizim itirazımız, Kamu işçileri için 15 bin taban maaş + %45 zamma imza atılırken, memur yine görmezden gelinmesinedir. Memurun, maiyetinde çalışan işçiden bile düşük ücret almasına, buçuklu zamlara ve memurun görmezden gelinmesinedir. Tüm bu durumlara Sendika olarak artık dur diyor, 12.05.2023 Cuma günü 1 günlük iş bırakma kararı alıyoruz. Tüm Sendikalara da çağrımızdır.

Hak sendikacılığının bitirilmesi, memurlarının haklarını savunan sendikaları yıldırma, yıpratma, güçlenmelerine engel olmak ve kamu personelinin haklarının savunulmasını engellemek için yaptıkları planları ortaya çıkmıştır.

Biz bu oyunu bozmazsak emin olun 2. plan ASGARİ ÜCRET DÜZEYİNDE MEMUR MAAŞIDIR... MEMURLARIN HAK SAVUNULCULUĞUNUN BİTİRİLMESİDİR. MEMUR SENDİKACILIĞININ BİTİRİLMESİDİR.

Sendikamızın talebi nettir. Memurun kayıplarının telafisi için en az 7500 TL seyyanen zam ve sonrasında %50 oransal zam zorunluluk olmuştur.

AÇIK DAVET!

Geleceğinin daha fazla kararmasını İSTEMİYORSAN,

Market alışverişinde kredi kartındaki limit acaba yeter mi demek İSTEMİYORSAN,

Liyakattan yoksun kişilerin amirin olmasını İSTEMİYORSAN,

Tüm memurların huzurla işe gidip gelmesini İSTİYORSAN,

Yetki dönemi gerekli tepkiyi ver, bu zulme ortak olma!

Tayin sorunum çözülsün DİYORSAN,

Yükseköğretim tazminatı idari personele de verilsin DİYORSAN,

Geliştirme ödeneği benim de hakkım DİYORSAN,

Üniversitelere dışarıdan amir atanmasın DİYORSAN,

Her kadroda sınav olsun, hak eden kazansın DİYORSAN,

Geleceğine umutla bakmak İSTİYORSAN,

Bugün tam zamanı! ŞİMDİ ÜNİPERSEN ZAMANIDIR...

UniPersonSen

Editör: Güler Sağlam