Yapılan açıklamada, tasnif, değerlendirme ve müzakere sürecinin ardından elde edilen kazanımların vurgulandı. Enflasyon karşısında ezilen maktu tutarların katsayıya çevrilmesi, kapsamın genişletilmesi ve yeni hakların elde edilmesi gibi önemli başarıların altı çizildi.

Türkiye Kamu-Sen'den Çağrı: Kamu Çalışanları İçin Refah Payı Hemen Yürürlüğe Girmeli Türkiye Kamu-Sen'den Çağrı: Kamu Çalışanları İçin Refah Payı Hemen Yürürlüğe Girmeli

Kamu İşvereni'ne iletilen tekliflerin kamu görevlileri ve resmi kamu kurumları tarafından haklı bulunduğu belirtilirken, Memur-Sen'in tekliflerinin makuliyeti ve akademik sendikacı anlayışının tescil edildiği ifade edildi.

Ancak, Kamu İşvereni'nin yeterli teklif getirmemesi ve enflasyonun altında artışta ısrarcı olması nedeniyle Genel Toplu Sözleşme müzakerelerinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığı belirtildi. Hakem Kurulu sürecinde de objektiflik ve adil karar verme iradesinin yetersiz olduğu ifade edildi.

Memur-Sen, bu süreci detaylı bir şekilde anlatarak kamu görevlilerine ve emeklilere hakem kararının hayırlı olmasını temenni etti.