Sağlıkçıların Giyim Yardımlarının Gecikmesi Fazla Kesintiye Sebep Oluyor! Sağlıkçıların Giyim Yardımlarının Gecikmesi Fazla Kesintiye Sebep Oluyor!

Kamu çalışanlarının beklentilerini ve haklarını dile getiren Hamzaçebi, seçim döneminde verilen sözlerin tutulmasını talep etti. 

Kamu çalışanlarının maaşları, sosyal hakları ve çalışma koşullarıyla ilgili vaatlerin yerine getirilmesinin, çalışanların ekonomik ve sosyal refahlarını artıracağını vurguladı. 

Büro-İş Sendikası Başkanı Hamzaçebi, hükümete seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini dile getirerek memurların taleplerini şu şekilde özetledi:

1.     Vergi ve harçların ÜFE yerine maaşların ise TÜFE baz alınarak hesaplanmasına tepki gösteriyorlar. Maaşların aylık Üretici Fiyat Endeksi'ne göre verilmesini istiyorlar.

2.     Memurlara yıllık izin ikramiyesi ödenmesi talepleri bulunuyor.

3.     Kamu çalışanlarına yılda iki defa bayram ikramiyesi verilmesini talep ediyorlar.

4.     Aile yardımlarının emeklilere de ödenmesi gerektiğini vurguluyorlar.

5.     Vergi dilimlerindeki adaletsizliği gidermek amacıyla yüzde 15'lik sabit bir vergi dilimi istiyorlar.

6.     Devlet memurlarına yiyecek, kıyafet ve ulaşım yardımı yapılmasını ve toplu taşıma ücretinin herkes için eşit olmasını talep ediyorlar.

7.     Toplu sözleşme sürelerinin değiştirilmesini ve yıllık olarak düzenlenmesini istiyorlar.

8.     SGK'ya tazminatların verilmesini talep ediyorlar.

9.     En düşük emekli maaşının asgari ücretin üzerinde olmasını talep ediyorlar.

Hamzaçebi, bu taleplerin memurların ve emeklilerin yaşam standartlarını iyileştirmeye yönelik olduğunu ve seçim öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini istediklerini belirtti.