İdare Mahkemesi, Bafra Huzurevi'nde görev yapan bir sendika üyesinin görev yerinin, herhangi bir gerekçe veya dayanak gösterilmeden tamamen idarenin keyfi bir uygulamasıyla değiştirilmesini değerlendirdi. Hürriyet Sağlık-Sen tarafından dile getirilen hukuka aykırılık iddialarını değerlendiren mahkeme, yapılan işlemin hukuki temele dayanmadığına kanaat getirerek, iptal kararı aldı.

Hekimlerimizin,İdareci Baskı Ve Mobbinglerine Karşı Her Zaman Yanındayız! Hekimlerimizin,İdareci Baskı Ve Mobbinglerine Karşı Her Zaman Yanındayız!

Ben yaptım oldu mantığı ve keyfi uygulamalarla kamu çalışanlarının yerinin değiştiriliyor olması bir kez daha yargıdan döndü. Hürriyet Sağlık-Sen’in kazanmış olduğu bu dava bir kez daha göstermiştir ki kamu kurumları keyfiyetle yönetilemez ve kamu çalışanlarının görev yerleri kanunda yer almayan gerekçeler dışında idarecilerin keyfine göre de değiştirilemez.

Hürriyet Sağlık-Sen bugüne kadar açmış olduğu yaklaşık 70 idari davadan sonuçlanan 40 davanın tamamını kazanarak adeta mevzuatta ne kadar eksiklik varsa hepsini bir bir tamamlamaya devam ediyor.

Hürriyet Sağlık-Sen

as

Editör: Serap