İdare Mahkemesi, Bafra Huzurevi'nde görev yapan bir sendika üyesinin görev yerinin, herhangi bir gerekçe veya dayanak gösterilmeden tamamen idarenin keyfi bir uygulamasıyla değiştirilmesini değerlendirdi. Hürriyet Sağlık-Sen tarafından dile getirilen hukuka aykırılık iddialarını değerlendiren mahkeme, yapılan işlemin hukuki temele dayanmadığına kanaat getirerek, iptal kararı aldı.

Memur Sendikalarında Adaletsizlik: Yüzde 1 Barajı İle ‘her şey benim olsun” mu Diyorlar? Memur Sendikalarında Adaletsizlik: Yüzde 1 Barajı İle ‘her şey benim olsun” mu Diyorlar?

Ben yaptım oldu mantığı ve keyfi uygulamalarla kamu çalışanlarının yerinin değiştiriliyor olması bir kez daha yargıdan döndü. Hürriyet Sağlık-Sen’in kazanmış olduğu bu dava bir kez daha göstermiştir ki kamu kurumları keyfiyetle yönetilemez ve kamu çalışanlarının görev yerleri kanunda yer almayan gerekçeler dışında idarecilerin keyfine göre de değiştirilemez.

Hürriyet Sağlık-Sen bugüne kadar açmış olduğu yaklaşık 70 idari davadan sonuçlanan 40 davanın tamamını kazanarak adeta mevzuatta ne kadar eksiklik varsa hepsini bir bir tamamlamaya devam ediyor.

Hürriyet Sağlık-Sen

as