Türkiye Kamu-Sen tarafından yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Önder Kahveci ve beraberindeki heyet, gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında çalışma hayatıyla ilgili önemli konuları ele aldı.

Açıklamada, Genel Başkan Kahveci'nin ekonomik gelişmelere ve alım gücündeki düşüşe dikkat çekerek, en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseltilmesinin ardından toplu sözleşme gereği yapılması gereken yüzde 6 zam ve enflasyon farkının bu artışın üzerine ilave edilmesi gerektiğini belirttiği ifade edildi.

Türkiye Kamu-Sen'in Genel Başkanı Önder Kahveci ve beraberindeki heyetin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle gerçekleştirdiği görüşmede, memur maaşları ve çalışma koşullarıyla ilgili önemli konular ele alındı.

Kahveci, görüşmede en düşük dereceli memur maaşlarına yapılacak artışların tüm memurlara aynı şekilde uygulanması gerektiğini vurguladı ve bu şekilde kamu çalışanlarının alım gücünün korunabileceğini ifade etti. Ayrıca, birinci dereceye ulaşmış tüm kamu görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600'e yükseltilmesi ve ağustos ayında gerçekleştirilecek olan 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin görüşler de paylaşıldı.

Başkan Kubilay Yalçınkaya: Beyaz Reformla Düşen Pay Tehlike Dedi! Başkan Kubilay Yalçınkaya: Beyaz Reformla Düşen Pay Tehlike Dedi!

KAHVECİ, TEŞEKKÜR ETTİ!

Kahveci ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Genel Başkanı Bahçeli'ye memurlara verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.